Binance wstrzymuje handel tokenizowanymi akcjami | Wiadomości | CrypS.

Binance wstrzymuje handel tokenizowanymi akcjami

Redakcja
binance poradnik

Binance nie będzie już oferować handlu tokenizowanymi akcjami. Decyzja pojawia się w obliczu problemów regulacyjnych. Binance znalazł się pod lupą regulatorów, a dzisiaj dołączyła do nich Komisja Papierów Wartościowych i Kontraktów Futures z Hong Kongu, która wydała ostrzeżenie dotyczące statusu rejestracyjnego giełdy.

Wiodąca giełda kryptowalutowa uruchomiła handel tokenizowanymi akcjami takimi jak Tesla w kwietniu. Ruch ten w tamtym czasie przyciągnął uwagę regulatorów.

Financial Conduct Authority jest jednym z kilku organów regulacyjnych ostrzegających o statusie regulacyjnym giełdy w ostatnich miesiącach. FCA stwierdził, że tokenizowane akcje mogą reprezentować papiery wartościowe, a zatem nie mogą być zarejestrowane do obrotu w Wielkiej Brytanii.

Podczas gdy Binance niedawno stanął w obliczu kontroli ze strony organów regulacyjnych na całym świecie, giełda zamieściła oświadczenie, w którym twierdzi, że decyzja o zaprzestaniu oferowania obrotu akcjami jest częścią wysiłków podejmowanych w celu „przesunięcia [jej] koncentracji handlowej na inne oferty produktowe”.

Aktualizacja następuje w momencie, gdy regulator rynków w Hong Kongu zamieścił ostrzeżenie dot. rejestracji giełdy. W ostatnim czasie podobne obawy dot. praktyk giełdy wyraziły też Japonia, Włochy, Polska, Singapur, Tajlandia, Kajmany, Stany Zjednoczone i Wielka Brytania.

W związku z rosnącą presją na giełdę, niektóre banki w Wielkiej Brytanii podjęły działania przeciwko Binance. Barclays i Santander zablokowały płatności na rzecz giełdy. Oba banki twierdziły, że celem jest ochrona klientów.

Dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, odpowiedział na problemy giełdy na początku tego miesiąca, podkreślając, że firma jest zobowiązana do współpracy z organami regulacyjnymi. Więcej regulacji jest „pozytywnym znakiem, że branża dojrzewa” – powiedział.

binance poradnikreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.