Binance wstrzymuje handel tokenizowanymi akcjami | Wiadomości | CrypS.

Binance wstrzymuje handel tokenizowanymi akcjami

Zerelik Maciej
binance poradnik

Binance nie będzie już oferować handlu tokenizowanymi akcjami. Decyzja pojawia się w obliczu problemów regulacyjnych. Binance znalazł się pod lupą regulatorów, a dzisiaj dołączyła do nich Komisja Papierów Wartościowych i Kontraktów Futures z Hong Kongu, która wydała ostrzeżenie dotyczące statusu rejestracyjnego giełdy.

Wiodąca giełda kryptowalutowa uruchomiła handel tokenizowanymi akcjami takimi jak Tesla w kwietniu. Ruch ten w tamtym czasie przyciągnął uwagę regulatorów.

Financial Conduct Authority jest jednym z kilku organów regulacyjnych ostrzegających o statusie regulacyjnym giełdy w ostatnich miesiącach. FCA stwierdził, że tokenizowane akcje mogą reprezentować papiery wartościowe, a zatem nie mogą być zarejestrowane do obrotu w Wielkiej Brytanii.

Podczas gdy Binance niedawno stanął w obliczu kontroli ze strony organów regulacyjnych na całym świecie, giełda zamieściła oświadczenie, w którym twierdzi, że decyzja o zaprzestaniu oferowania obrotu akcjami jest częścią wysiłków podejmowanych w celu „przesunięcia [jej] koncentracji handlowej na inne oferty produktowe”.

Aktualizacja następuje w momencie, gdy regulator rynków w Hong Kongu zamieścił ostrzeżenie dot. rejestracji giełdy. W ostatnim czasie podobne obawy dot. praktyk giełdy wyraziły też Japonia, Włochy, Polska, Singapur, Tajlandia, Kajmany, Stany Zjednoczone i Wielka Brytania.

W związku z rosnącą presją na giełdę, niektóre banki w Wielkiej Brytanii podjęły działania przeciwko Binance. Barclays i Santander zablokowały płatności na rzecz giełdy. Oba banki twierdziły, że celem jest ochrona klientów.

Dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, odpowiedział na problemy giełdy na początku tego miesiąca, podkreślając, że firma jest zobowiązana do współpracy z organami regulacyjnymi. Więcej regulacji jest „pozytywnym znakiem, że branża dojrzewa” – powiedział.

binance poradnik
reklama
reklama