Binance zatrudnia byłego specjalistę ds. dark webu z Europolu | Wiadomości | CrypS.

Binance zatrudnia byłego specjalistę ds. dark webu z Europolu

Zerelik Maciej
Problemy Binance na Kajmanach i w Tajlandii

Giełda kryptowalutowa Binance ogłosiła zatrudnienie Nilsa Andersena-Röeda, specjalisty od dark webu, który wcześniej pracował w Europolu.

Nominacja Nilsa wzmacnia już silny zespół specjalistów ds. bezpieczeństwa, którzy ciężko pracują, aby upewnić się, że Binance pozostaje najbardziej bezpiecznym kryptowalutowym ekosystemem.

– napisała giełda w oświadczeniu. Z kolei sam Andersen-Röed skomentował współpracę w następujący sposób:

Po wielu latach pracy w organach ścigania jestem podekscytowany możliwością podjęcia nowych wyzwań w zespole audytu i dochodzeń Binance. Przez lata nauczyłem się, że samo aresztowanie przestępców nie wystarczy do zwalczania przestępczości, trzeba również szerzej spojrzeć na cały ekosystem, w którym działają.

Andersen-Röed skupi się na identyfikacji przestępców na platformach giełdy, ochronie funduszy użytkowników oraz wspieraniu organów ścigania w prowadzonych przez nie śledztwach.

Kontrowersje regulacyjne Binance

W ciągu 2021 roku największa giełda kryptowalut wzbudziła gniew organów regulacyjnych z całego świata. Począwszy od czerwca, Holenderski Bank Centralny i Japońska Agencja Usług Finansowych wydały ostrzeżenia konsumenckie przeciwko giełdzie. Następnie, Urząd Monetarny Kajmanów i włoski Consob stwierdziły, że Binance działa w tych krajach bez niezbędnych licencji. Podobna sytuacja miała miejsce w Malezji, Tajlandii, a nawet w Polsce.

Na początku tego miesiąca Singapur również dodał Binance.com do swojej listy ostrzeżeń dla inwestorów, twierdząc, że giełda nie posiada odpowiednich licencji.

Problemy Binance na Kajmanach i w Tajlandii
reklama
reklama