Bank Irlandii i $300 mln z OneCoin | Wiadomości | CrypS.

Bank Irlandii i $300 mln z OneCoin

Redaktor: Albert Czajkowski
onecoin - wielomiliardowa piramida finansowa

Rachunki Banku Irlandii wykorzystano do przelania co najmniej 273 milionów euro, czyli prawie 300 mln dolarów, z rachunków należących do piramidy finansowej OneCoin.

Informacje o tym pojawiły się w nowych dokumentach sądowych, które złożyli, po przesłuchaniu pracowników banku, amerykańscy prokuratorzy zajmujący się sprawą gigantycznego oszustwa. Zgodnie z ich zeznaniami Mark S. Scott, prawnik współpracujący z piramidą finansową OneCoin, miał otworzyć rachunki w imieniu firmy Fenero Funds.

Scott twierdził, że spółka zamierza otworzyć swój oddział w Irlandii. Przekonywał, że transfery pieniężne prowadzące na Brytyjskie Wyspy Dziewicze, pochodzą od zamożnych europejskich rodzin. To właśnie zarządzenie ich majątkami, miało tłumaczyć olbrzymie kwoty przechodzące przez Bank Irlandii, który nie zadał sobie trudu, aby dokładnie sprawdzić kim jest ich klient.

Projekt OneCoin został założony w 2014 r. przez bułgarskie rodzeństwo Ignatovów. Ruja i Konstantin przekonali inwestorów, we wszystkich zakątkach świata, że tworzą nową, cudowną kryptowalutę. Zanim wyszło na jaw, że jest to piramida finansowa, na ich konta spłynęło około 4 miliardów dolarów. Obecnie w wielu krajach toczą się sprawy przeciwko promotorom scamu.

onecoin - wielomiliardowa piramida finansowa

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.