Bank Irlandii i $300 mln z OneCoin | Wiadomości | CrypS.

Bank Irlandii i $300 mln z OneCoin

Michał Misiura
onecoin - wielomiliardowa piramida finansowa

Rachunki Banku Irlandii wykorzystano do przelania co najmniej 273 milionów euro, czyli prawie 300 mln dolarów, z rachunków należących do piramidy finansowej OneCoin.

Informacje o tym pojawiły się w nowych dokumentach sądowych, które złożyli, po przesłuchaniu pracowników banku, amerykańscy prokuratorzy zajmujący się sprawą gigantycznego oszustwa. Zgodnie z ich zeznaniami Mark S. Scott, prawnik współpracujący z piramidą finansową OneCoin, miał otworzyć rachunki w imieniu firmy Fenero Funds.

Scott twierdził, że spółka zamierza otworzyć swój oddział w Irlandii. Przekonywał, że transfery pieniężne prowadzące na Brytyjskie Wyspy Dziewicze, pochodzą od zamożnych europejskich rodzin. To właśnie zarządzenie ich majątkami, miało tłumaczyć olbrzymie kwoty przechodzące przez Bank Irlandii, który nie zadał sobie trudu, aby dokładnie sprawdzić kim jest ich klient.

Projekt OneCoin został założony w 2014 r. przez bułgarskie rodzeństwo Ignatovów. Ruja i Konstantin przekonali inwestorów, we wszystkich zakątkach świata, że tworzą nową, cudowną kryptowalutę. Zanim wyszło na jaw, że jest to piramida finansowa, na ich konta spłynęło około 4 miliardów dolarów. Obecnie w wielu krajach toczą się sprawy przeciwko promotorom scamu.

onecoin - wielomiliardowa piramida finansowa
reklama
reklama