Altcoiny wciąż tracą na rzecz bitcoina. Analitycy mówią o sporej niepewności na rynku | Wiadomości | CrypS.

Altcoiny wciąż tracą na rzecz bitcoina. Analitycy mówią o sporej niepewności na rynku

Analityk kryptowalut Benjamin Cowen twierdzi, że inwestorzy nie powinni spodziewać się hossy na altcoinach, dopóki Rezerwa Federalna nie rozpocznie cięć stóp procentowych.


  • Cowen uważa, że Fed tłumi wzrosty na altcoinach – rynek czeka na cięcia stóp procentowych.
  • Michael van de Poppe dodaje do tego dziwną politykę SEC dot. ETF-ów ETH.

Alty są zakładnikami Fedu?

Cowen uważa, że rynek altcoinów się nie podniesie. A przynajmniej nie stanie się to, dopóki Rezerwa Federalna nie poluzuje swojej polityki pieniężnej i nie obniży stóp procentowych.

Dodał, że w przeszłości altcoiny zaczynały drożeć mocniej niż bitcoin dopiero po tym, jak Fed zaczął obniżać stopy procentowe.

Moim zdaniem dominacja bitcoina wzrośnie do około 60%. Myślę, że altcoiny nadal będą się wykrwawiać (…). Zastanawiam się, czy w ciągu najbliższych kilku miesięcy zobaczymy bardzo duży wzrost dominacji bitcoina, ponieważ bitcoin nadal będzie po prostu wchłaniał tę płynność z rynku altcoinów

– dodał.

Michael van de Poppe obwinia nie Fed, ale SEC

Trochę inaczej na sprawę patrzy Michael van de Poppe. Uważa, że powodem spadków na altach jest niepewność dot. ETF-ów na ether w USA. Wnioski 19b-4 zostały przez władze SEC zaakceptowane. Oznacza to, że fundusze mogą powstać. Tyle że Gary Gensler i jego ludzie stanęli w dziwnym rozkroku. Nie podpisali się pod formularzami S1, które są prawdziwą przepustką ETF-ów na giełdy.

Van de Poppe uważa, że zatwierdzenie ETF-ów spot etheru sklasyfikowałoby ETH jako towar, co może pomóc w dalszej ekspansji tej kryptowaluty. Musi więc pozostawać optymistą w kwestii ETH.

Warto też dodać, że sam Gensler powiedział, że “es jedynki” zostaną zatwierdzone latem tego roku. Eksperci Bloomberga podają nawet dokładną datę – 2 lipca.

Analityk też wszedł na temat stóp procentowych i tego, że obecne poziomy tychże tłumią wzrosty altcoinów. Do tego dochodzi wciąż dość wysoka inflacja w USA, która utrudnia Fedowi podjęcie odważniejszej decyzji o cięciu.

Mimo tego wszystkiego analityk pozostaje optymistą.

Obu panom sugerujemy też spojrzeć o wykresy trochę szerzej. Altcoiny zawsze mocniej rosły, gdy bitcoin był już “drogi”.

Na rynku zachodzi podobne zjawisko, jak w przypadku złota i srebra. Gdy ten pierwszy metal szlachetny jest po mocnych wzrostach, rozpoczyna się hossa na srebrze. Czekamy więc na mocniejsze wybicie kursu BTC, które zostanie spuentowane sezonem na alty.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.