Akcje GameStop wystrzeliły powyżej 100%, a memecoin dot. słynnej afery o ponad 2100% | Wiadomości | CrypS.

Akcje GameStop wystrzeliły powyżej 100%, a memecoin dot. słynnej afery o ponad 2100%

memecoin

Poniedziałkowy powrót Roaring Kitty na platformę X doprowadził do wzrostu akcji GameStop (GME) o ponad 50% w ciągu ostatniej doby. Obok skoku wartości doznały także memecoiny powiązane z tą firmą oraz mężczyzną.


  • Cena akcji GME wzrosła dziś z poziomów 17,39 dol. do 36,70 dol. Była to więc zmiana cenowa wynosząca ponad 111%! Z perspektywy dobowej po niewielkiej korekcie wciąż utrzymują się na mocnym plusie,
  • Skok ten miał związek z powrotem na platformę X mężczyzny, któremu przypisuje się doprowadzenie do wzrostu na GME pod koniec 2020 r. Należy mieć na uwadze, że przez ostatnie 3 lata nie był on aktywny w mediach społecznościowych,
  • Obok znaczny wzrost wartości doznały również memecoiny powiązane tematycznie zarówno z GameStop, jak i Keithem Gillem.

Akcje GameStop znów na topie

Keith Gill, znany w mediach społecznościowych jako Roaring Kitty uaktywnił się po wielu latach braku jakichkolwiek wpisów na platformie X.

W dniu 13 maja br. opublikował zaś “tajemniczego” mema. Był to jego pierwszy post od czasów wydarzeń związanych ze sprawą wokół GameStop oraz zamknięciem subreddita WallStreetBets. 

Mem, o którym mowa, przedstawia mężczyznę pochylonego do przodu z pozycji siedzącej. Trzyma on w rękach coś przypominającego smartfona. Na obrazku widoczne jest również czerwone krzesło oraz czerwona strzałka skierowana w prawo. Może więc ona wskazywać na potencjalną zmianę kierunku, bądź jakiś ruch. 

Tymczasem wydaje się, że właśnie to pobudziło inwestorów GameStop do działania. Akcje tej firmy momentalnie wzrosły, notując ponad 100% wzrost w ciągu dzisiejszego dnia. W chwili pisania cena akcji GME wynosi około 28 dol., co z perspektywy dobowej wynosi nadal ponad 50%. 

GME

Warto przypomnieć historię Keitha Gilla, który niejako stał się “legendą”. Otóż inwestor ten w 2019 r. nabył akcje GME za około 53 tys. dol. Następnie wyrażał swój optymizm względem tego projektu w mediach społecznościowych.

Coraz więcej handlowców detalicznych zaczęło do niego dołączać. W efekcie doprowadziło to do szalonego rajdu na GME. Kiedy cena akcji firmy GameStop osiągnęła poziom 483 dol. w styczniu 2021 r., inwestycja Keitha Gilla została wyceniona na prawie 48 mln dol. 

Tożsamość Roaring Kitty została ujawniona przez Reuters wkrótce po gwałtownym wzroście GME. W lutym 2021 r. mężczyzna ten zeznawał przed Kongresem USA w związku ze swoją rolą w “aferze giełdowej”.

Mówił on wówczas, że akcje te są “dramatycznie niedowartościowane”. Historia ta zyskała na tyle duży rozgłos, iż Netflix i Sony Pictures nakręciły wokół niej serial i film dokumentalny. 

Memecoiny o tematyce GME doznają wzrostów

Tymczasem nieoczekiwany post opublikowany na X przez Roaring Kitty wywołał nie tylko wzrost cen akcji GME.

Obok zyskiwać zaczęły również memecoiny o tej tematyce. Dla przykładu memiczna kryptowaluta oparta na Solanie stworzona dla upamiętnienia wydarzeń związanych z GameStop – GameStop Coin (GME) doznała skoku wartości o ponad 2 132% w ciągu kilku godzin od opublikowania wpisu. 

GME
Wykres GME/USDT. Źródło: tradingview.com

Wzrost cenowy widoczny był również na wykresie Kith Gil (GIL). Memecoin ten podobnie podniósł swoja wartość o ponad 1 900%. Wśród tego typu tokenów zyskał również DeepF*ckingValue (ROAR), wykorzystujący kolejny z pseudonimów Gilla.

Największy raj zanotował jednak RoaringKitty (KITTY) – w jego przypadku zmiana cenowa wyniosła aż 11 045%.

memecoin

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.