Rok 2024 należy do Tron (TRX). Blockchain Justina Suna wyprzedził Bitcoina (BTC) czy Ethereum (ETH) pod względem przychodów
Ostatnie miesiące okazały się bardzo dobre dla ekosystemu Tron. Uruchomienie generatora memecoinów Sun Pump było doskonałym zagraniem ze strony Justina Suna, co przyniosło mu spory dochód w III kwartale bieżącego roku. Jego blockchain odnotował w tym okresie znacznie lepsze wyniki niż sieci BTC czy ETH.
- Tron odnotował w trzecim kwartale całkowity przychód za poziomie 566 milionów dolarów,
- W porównaniu do wcześniejszego okresu oznacza to wzrost o 43%,
- Od początku bieżącego roku blockchain ten zarobił już około 1,66 miliarda dolarów.
Blockchain Tron z wielkim sukcesem
Justin Sun zdecydowanie ma powody do zadowolenia, jeśli chodzi o wyniki jego blockchaina.
Tron okazał się jedną z najbardziej dochodowych sieci w tym sektorze w III kwartale tego roku.
Jego łączny przychód wyniósł 566 milionów dolarów, co jest znacznie lepszym wynikiem niż w przypadku takich topowych łańcuchów, jak Bitcoin, Ethereum czy Solana.
Ten rok ogólnie jest dla niego wzrostowy, bowiem od stycznia przeprowadzane za jego pośrednictwem transakcje oraz wybijanie tokenów przyniósł mu zysk na poziomie 1,66 miliarda dolarów.
W porównaniu z 2023 rokiem mówimy o skoku o aż 113%.
Skupmy się jednak na pozostawieniu w tyle konkurencji w minionym kwartale. Jak wynika z danych od platformy Token Terminal, przychody Tron w trzecim kwartale okazały się być ponad 2 razy wyższe niż w przypadku Ethereum. Sieć Vitalika Buterina zarobiła jedynie 253 miliony dolarów.
Solana w tym zestawieniu jest jeszcze dalej, bowiem mówimy tu o pięciokrotnej różnicy przy ich wyniku na poziomie 105 milionów dolarów.
Bitcoin w III kwartale wygenerował 9 razy mniejszy przychód wynoszący “skromne” 57 milionów dolarów.
Co przyniesie ostatni kwartał tego roku? Justin Sun patrzy z dużym optymizmem na najbliższą przyszłość. Jak napisał na X, jest wręcz pewien, że uda się przebić ostatni wynik.
The revenue data for TRON Q3 has been released. The total revenue for Q3 is $577 million, the highest since the inception of the protocol, representing a 43% increase compared to Q2. We are confident that Q4 will see even more growth compared to Q3! https://t.co/EZR1lAvhnA pic.twitter.com/IYEaDWrhBo
— H.E. Justin Sun🌞(hiring) (@justinsuntron) October 2, 2024
Co wpływa na wzrost zarobków Tron?
W odpowiedzi na to pytanie możemy wskazać dwa czynniki.
Jednym z nich jest znaczne rozwój sektora memecoinów w sieci Tron. Chodzi dokładnie o działającą w niej platformę Sun Pump będącą generatorem tego rodzaju tokenów.
Jej powstanie okazało się niemałym sukcesem i zagroziła dominacji Solany na memecoinowym poletku.
Druga kwestia dotyczy stablecoinów.
Jak ukazują dane od DeFillama, Tron jest drugim co do wielkości blockchainem pod względem obsługi stablecoinów. Dostępna na tym łańcuchu podaż odpowiada za 34,8% ogólnego rynku, a ich wartość wynosi około 59,8 miliarda dolarów.
Ich podaż w tej sieci wzrosła w tym roku o 21,6%. Największa zasługa leży tutaj po stronie USDT od Tethera, który stanowi 98,3% wszystkich stablecoinów na Tron.
Warto wskazać w tym przypadku na niskie opłaty transakcyjne oraz krótki czas realizacji transferów.
Z informacji od Token Terminal dowiadujemy się również , że dzienna liczba transakcji przeprowadzanych w sieci Tron przekracza 8 milionów.
Istotną kwestią jest tutaj fakt, że średni poziom opłat za przelew w w ciągu ostatnich dwóch lat wzrósł z ceny około 20 centów do 1 dolara, co właśnie przekłada się na znacznie wyższe przychody.
Na koniec wspomnijmy również o kwestiach bezpieczeństwa. Niedawno Justin Sun ogłosił powołanie do życie nowej inicjatywy we współpracy z Tetherem oraz firmą TRM Labs, która ma na celu sprawienie, aby Tron stał się najbezpieczniejszą siecią w tym sektorze.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
Aktualnie brak komentarzy.