Atak na jedną z większych giełd kryptowalut. Ogłoszono wstrzymanie wypłat po kradzieży 52 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Atak na jedną z większych giełd kryptowalut. Ogłoszono wstrzymanie wypłat po kradzieży 52 mln USD

Hacker

Kolejna popularna giełda kryptowalut musiała w ostatnim czasie uznać wyższość hackerów nad jej systemami zabezpieczeń. Jest to już drugi tego typu incydent odnotowany we wrześniu po ataku na platformę Indodax. Tym razem ofiarą cyberprzestępców padło znacznie popularniejsze BingX, które poniosło dwukrotnie większe straty.


  • Singapurska giełda kryptowalut BingX straciła 52 miliony dolarów w wyniku dokonanego exploita,
  • Skradziono aż 360 różnych kryptowalut. Ogłoszono tymczasowe wstrzymanie pracy platformy.

Duża giełda krypto okradziona na 52 mln USD

Hackerzy w tym roku naprawdę mocno obrali sobie za cel scentralizowane giełdy kryptowalut. Praktycznie w każdym miesiącu spływają do nas doniesienia o dokonanych atakach na tego typu platformy.

Na samym końcu tego artykułu przypomnę o kilku głośnych exploitach, których sektor ten doświadczył w trakcie minionego lata.

Teraz bowiem skupmy się na najświeższym incydencie, który odnotowano w dniu 20 września. Chodzi bowiem o singapurską giełdę BingX, która znajduje się na 15. miejscu największych tego typu platform pod względem dobowego wolumenu handlowego.

Jak przekazała firma monitorująca podejrzane transakcje na blockchainach – PeckShield – doszło do serii nieautoryzowanych wypłat z gorących portfeli platformy.

Pierwotnie sądzono, że straty wynoszą maksymalnie 13,6 mln dolarów. Potem oszacowano ich poziom na 20 mln dolarów. Inna z firm analitycznych – Cyvers – przekazała niedługi czas później, że finalnie doliczono się 52 milionów dolarów wyprowadzonych w różnych tokenach.

Jak ustalono, większość skradzionych środków została przetransferowana w kilku transzach.

Łup hackera, któremu udało się złamać zabezpieczenia giełdy, składa się z aż 360 różnych kryptowalut:

Dyrektor ds. produktów BingX – Vivien Lin – przekazała, że aktualnie wszystkie wypłaty z platformy zostają wstrzymane na maksymalnie 24 godziny w ramach planu awaryjnego.

Zadeklarowano również pokrycie wszystkich strat z posiadanych przez giełdę rezerw.

Aktywne lato hackerów na rynku kryptowalut

Cyberprzestępcy nie biorą sobie wolnego w swoim fachu. Nawet nowy rok zaczęli z przytupem, bowiem niespełna 3 godziny przed zakończeniem starego udało im się złamać zabezpieczenia protokołu mostu łączącego różne blockchainy – Orbit Chain – w następstwie czego doszło do kradzieży kryptowalut o łącznej wartości 81,6 miliona dolarów.

Skupmy się jednak na okresie letnim, gdyż ten był naprawdę gorący.

W czerwcu ofiarą exploita padła turecka giełda BtcTurk, z której wyprowadzono 55 milionów dolarów w największej z kryptowalut.

W lipcu doszło do jednego z większych skoków, którego celem była indyjska platforma WazirX. Skradziono z niej wtedy 230 milionów dolarów.

Sierpień przyniósł nam kradzież 238 milionów dolarów w BTC, które należały do firmy Genesis Trading.

Na początku bieżącego miesiąca zdecentralizowany protokół Penpie (należący do projektu Pendle) stracił ponad 27 milionów dolarów.

W dniu 11 września największa giełda w Indonezji – Indodax – została okradziona na 20 milionów dolarów.

Hacker

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.