Binance dodaje stablecoina z EUR zgodnego z wytycznymi MICA i ogłasza zerowe opłaty za handel nim
Regulacje rynku kryptowalut na terenie Unii Europejskiej doprowadziły do tego, że przyszłość stablecoinów na scentralizowanych giełdach stała się wątpliwa. W związku z tym pod znakiem zapytania kreuje się między innymi dalszy handel Tetherem. Binance ogłosiło teraz, że wprowadza na swoją platformę nowego stablecoina powiązanego z euro, który spełnia wszystkie wymogi ustawy MiCa.
- Na giełdzie Binance pojawił się dziś nowy stablecoin o nazwie Eurite (EURI),
- Z tej okazji wprowadzono specjalną promocją dot. opłat dla par handlowych z tym tokenem.
Binance wprowadza stablecoina powiązanego z euro
Największa na świecie giełda kryptowalut ogłosiła dziś wprowadzenie na swoją platformę nowego tokena. Jest nim Eurite (EURI), stablecoin powiązany sztywnym kursem z euro (EUR).
Aktualnie handlować nim można w dwóch parach handlowych – z euro oraz innym stablecoinem – Tetherem (USDT).
Wypłaty nowej kryptowaluty z giełdy będą dostępne od jutra, czyli 29 sierpnia.
Co więcej, wprowadzono specjalną promocję dot. handlu tym tokenem, w ramach której wszystkie opłaty transakcyjne zostały wyzerowane! Szczegółowe informacje tutaj.
📣Nuevo listado: EURITE $EURI
Binance anuncia la inclusión de Eurite (EURI) en la lista y abrirá el trading para los siguientes pares de trading en spot el 28/08/2024 a las 12:00 (hora española). Eurite $EURI, una de las primeras stablecoins EURO reguladas por MiCA.
Más… pic.twitter.com/fVXMpWv15K
— Binance España (@BinanceES) August 28, 2024
Dlaczego nowy stablecoin to ważna kwestia?
Eurite (EURI) to jeden z pierwszych stablecoinów EURO regulowanych w ramach ustawy Markets in Crypto Assets (MiCA).
Jest to bowiem bardzo istotne, ponieważ zapewnia zgodność z rygorystycznymi normami UE, zwiększając zaufanie, wiarygodność i pewność ich posiadaczy. Zgodność z przepisami MiCA zapewnia ochronę konsumentów, przejrzystość i stabilność finansową, zmniejszając ryzyko prawne oraz promując przejrzystość i bezpieczeństwo.
Wspomniane ustawodawstwo okazało się bardzo problematyczną sprawą dla emitentów stablecoinów spoza Unii Europejskiej. CEO Tethera – Paulo Ardoino – wspominał już kilkukrotnie, że dostosowanie handlu stabilnymi kursowo kryptowalutami do nowych standardów europejskich może wiązać się pojawieniem nowych zagrożeń dla tego segmentu.
Natomiast największy konkurent Tethera – Circle – emitujący USDC, uzyskał na początku lipca odpowiednią licencję na działanie w obszarze UE.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
Aktualnie brak komentarzy.