Circle uzyskało licencję MiCA! CEO Binance pisze o wsparciu stablecoina USDC przez giełdę | Wiadomości | CrypS.

Circle uzyskało licencję MiCA! CEO Binance pisze o wsparciu stablecoina USDC przez giełdę

Stablecoiny MiCa

Binance potwierdziło swoje wsparcie dla stablecoina powiązanego z dolarem amerykańskim – USD Coina (USDC). Dzieje się to po tym, jak Circle otrzymało licencję związaną z MiCA na dalsze działanie w Unii Europejskiej (UE).


  • Circle uzyskało licencję MiCA na prowadzenie działalności w UE.
  • Binance już potwierdziło swoje wsparcie dla stablecoina tej firmy.

Binance wspiera USDC

Jak wiemy od wczoraj, Circle otrzymało licencję związaną z MiCA. W praktyce oznacza to zgodę na działania stablecoina tej firmy w UE.

Z kolei na X dyrektor generalny Binance Richard Teng podał, że stablecoin powiązany z dolarem amerykańskim od tej firmy jest obecnie regulowany w tym regionie i może liczyć na wsparcie dowodzonej przez niego giełdy.

USDC będzie nadal dostępny w ramach oferty produktów #Binance dla naszych użytkowników.

USDC staje się tokenem pieniądza elektronicznego (EMT) zgodnym z MiCA, co stanowi pozytywny krok naprzód dla ekosystemu kryptowalut

– przekazał Teng.

Innymi słowy, USDC jest teraz zgodne z systemem Market in Crypto Asset (MiCA), który obowiązuje już w Unii Europejskiej. Dzięki temu dostępność tego coina jest gwarantowana na każdej giełdzie kryptowalut, która działa we wspólnocie.

Co z tetherem?

Co zaś dzieje się w obozie Tethera? Dziś szanse na pozyskanie licencji MiCA dla tego stablecoina wydają się niewielkie, zwłaszcza po tym, jak firma stwierdziła, że ​​ramy regulacyjne MiCA są szkodliwe dla rynku.

Zgodnie z europejskimi przepisami firmy muszą zaprzestać emisji stablecoinów używanych jako “środek wymiany”, jeśli przekroczą próg miliona transakcji lub wartość transakcji przekroczy 200 milionów euro (215,2 miliona USD) dziennie.

Samo Circle zarejestrowało się we Francji. Posiada tam swoją europejską “mennice” – Circle Mint. Dzięki MiCA może swobodnie oferować usługi na terenie całej UE.

To nie koniec MiCA-rewolucji. Przed nami kolejne jej etapy. Docelowo na europejskim rynku będą mogły pozostać tylko te firmy (w tym giełdy), które spełnią określone warunki. MiCA ma wejść w życie w pełni od 2026 roku.

Wprowadzony na rynek we wrześniu 2018 roku przez Circle i giełdę kryptowalut Coinbase, USDC jest obecnie drugim co do wielkości stablecoinem o kapitalizacji na poziomie 32,4 miliarda USD. USDT od Tethera pozostaje liderem (112,7 mld USD), choć może się to zmienić.

Stablecoiny MiCareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.