PeckShield i SlowMist ostrzegają przed exit scamem
Chińskie firmy audytorskie PeckShield i SlowMist, zajmujące się bezpieczeństwem blockchaina, ostrzegły użytkowników Emerald Mine (EMD) przed potencjalnym exit scamem. EMD jest górniczym projektem DeFi w ekosystemie EOS.
Według SlowMist, kontrakt projektu Emerald Mine1 przeniósł tokeny użytkowników, o wartości 2,5 miliona dolarów na konta sji1111111 i ChangeNOW. Ponieważ są to środki użytkowników, powinny być one zablokowane w smart kontraktach.
8 września, konto sji1111111 otrzymało 787 tys. USDT, 56 tys. DFS, oraz 490 tys. EOS z konta emeraldmine1. Oprócz tego, 121 tys. EOS zostało przeniesione do giełdy kryptowalut ChangeNow.
W momencie pisania tego artykułu, ChangeNOW udało się już przechwycić 135 020 tokenów EOS, warte 375 355 dolarów. Co więcej, ekipa czeka teraz na wnioski organów ścigania, aby mogli zacząć zwracać fundusze swoim prawowitym właścicielom.
Według PeckShield, te skradzione USDT przechodzą teraz z sji1111111 na DeFibox i inne platformy. DeFiBox współpracuje z SlowMist i innymi firmami zajmujących się bezpieczeństwem, aby śledzić ruchy tych tokenów. W międzyczasie o scamie została poinformowana platfroma Newdex. Newdex jest największą zdecentralizowaną giełdą opartą na EOS.
W momencie pisania tego ostrzeżenia, strona internetowa EMD nie jest już dostępna.
Włamanie lub exit scam
Według świadka Hive, Luke’a Stokesa, użytkownicy EOS nie powinni nigdy wysyłać pieniędzy na konta inne niż multisig. Stokes uważa również, że albo ktoś włamał się do EMD, albo po prostu firma zrobiła klasyczny exit scam. Ostrzegł również użytkowników giełdy NewDex, że 3 z 4 tokenów EOS (na podstawie 24-godzinnego wolumenu) nie mają multisiga. Te projekty to Diamond Mine (DMD), Organix Protocol (OGX) i Corals (CRL). Wyjaśnił on, że chociaż kontrakty na tokeny nie wykorzystują multisig, kontrakty pooli Diamond Mine i Corals wykorzystują konfiguracje multisig.
Według Stokesa jest to nieodpowiedzialne ze strony projektów, a brak multisigu może ułatwiać oszustwa. Doradził on użytkownikom EOS, aby przed wysłaniem pieniędzy zawsze czekali na multisig. Firma audytorska SlowMist, która jako pierwsza wykryła ruch, radzi również użytkownikom, aby zawsze sprawdzali, czy dany projekt posiada multisig.
DeFi daje obietnice, że pomoże nam być naszym własnym bankie. Według Stokesa może to być możliwe tylko wtedy, gdy weźmiemy na siebie odpowiedzialność za swoje czyny. Jeżeli interesuje cię temat zdecentralizowanych finansów to zapraszamy do naszego obszernego przewodnika, który znajdziesz TUTAJ
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
Aktualnie brak komentarzy.