Deutsche Telekom chce zmienić to, jak korzystamy ze smartfonów. Wykorzysta w tym celu AI
Deutsche Telekom chce dokonać smartfonowej rewolucji. Planuje wyrzucić do kosza wszystkie aplikacje i oprzeć telefony przyszłości tylko na AI.
- Deutsche Telekom chce usunąć ze smartfonów wszystkie aplikacje i zastąpić je sztuczną inteligencją,
- Asystent AI ma wykonywać zadania, jakie mu zlecimy.
Deutsche Telekom chce zmienić smartfony
Deutsche Telekom ma imponujący cel. Chce wybebeszyć nasze smartfony z aplikacji. Systemy operacyjne miałyby być oparte wyłącznie na sztucznej inteligencji.
Powyższe brzmi jak efekt przesadnie owocnej burzy mózgów startupu technologicznego. Deutsche Telekom to jednak niemiecki gigant (w Polsce działa jako T-Mobile), który nie tylko świadczy usługi telekomunikacyjne, ale również stoi za produkcją smartfonów.
W ofercie ma T Phone czy T Phone Pro. Mamy więc do czynienia z graczem, którego nie powinno się bagatelizować.
Dziś Niemcy produkują głównie budżetowe smartfony. Tyle że mają o wiele większe ambicje. Podczas targów MWC 2024 w Barcelonie Deutsche Telekom wraz z Qualcomm Technologies i Brain.ai ogłosiło swój “wizjonerski koncept telefonu AI”.
O co dokładnie chodzi? O wprowadzenie do oprogramowania urządzenia asystenta AI, który “zastąpi niezliczone aplikacje na smartfonie”. Technologię projektowi zapewni Brain.ai, a moc obliczeniową, która to wszystko napędzi, chip Snapdragon 8 Gen 3 (jest już stosowany w Samsungu S24 Ultra oraz Xiaomi 14 Ultra).
Jak to działa?
Wszystko brzmi ciekawie, ale jak właściwie ma to funkcjonować? Szczegóły poznamy za pewien czas. Firma ma zaprezentować “rzeczywiste przykłady zastosowania telefonu”, które “ułatwią nam życie”. Telefon ma pomóc nam w planowaniu podróży, robieniu zakupów, tworzeniu wideo czy edycji zdjęć.
Oczywiście można domyślić się, jak taki smartfon miałby działać. Zapewne będziemy wydawać polecenie asystentowi AI, a ten wykonywał zadanie. Np. “sprawdź, bym na zdjęciu z wczoraj wyglądał na szczuplejszego, a potem opublikuj je na Facebooku”.
Sztuczna inteligencja i tak zwane modele wielkojęzykowe (LLM) wkrótce staną się integralną częścią urządzeń mobilnych. Dzięki nim poprawimy i uprościmy życie naszych klientów. Naszą wizją jest magenta concierge dla smartfonu bez aplikacji. Prawdziwy towarzysz w życiu codziennym, który zaspokaja potrzeby i upraszcza cyfrowe życie.
– powiedział Jon Abrahamson, dyrektor ds. produktów i rozwiązań cyfrowych w Deutsche Telekom
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
Aktualnie brak komentarzy.