Kurs TIA zalicza nowe ATH i skacze o ponad 600% od listopada. Analityk twierdzi, że niebawem trafi do TOP10 | Wiadomości | CrypS.

Kurs TIA zalicza nowe ATH i skacze o ponad 600% od listopada. Analityk twierdzi, że niebawem trafi do TOP10

Celestia (TIA)
W tym artykule:

Rosnąca popularność airdropów popchnęła inwestorów w ramiona projektu kryptowalutowego Celestia (TIA), który zaczął przyznawać swoim stakerom nagrody w postaci zrzutów tokenów.


  • Stakerzy wirtualnej waluty TIA otrzymali airdrop od tego projektu za swoją pomoc w zabezpieczaniu sieci. Dużą popularnością cieszył się zrzut tokenów Dymension (DYM)
  • Na tle tych wydarzeń w ciągu ostatnich dni projekt Celestia doświadczył silnego wzrostu wartości. Jego kurs podskoczył o ponad 30% w zakresie 7-dniowym

Kurs TIA osiąga nowe ATH

Choć na rynku wirtualnych walut panuje obecnie niepewność związana z decyzją amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w sprawie ETF-ów spot na BTC, uwagę spekulantów przyciągnął silny wzrost na wykresie TIA.

Wzrost na wykresie TIA.
Wzrost na wykresie TIA. Źródło: tradingview.com

W ciągu ostatnich 30 dni wspomniana wirtualna waluta zwiększyła swoją wartość o ponad 60%. Co więcej, od listopada 2023 r. urosła aż o ponad 600%. Wspomniany altcoin odnotował nowe ATH cenowe 5 stycznia br. w okolicy 17,24 dol. za monetę. W chwili pisania tego tekstu handluje on w pobliżu 15,92 dol.

Rola airdropów we wzroście

Jednym z głównych powodów ożywieni wokół projektu Celestia, są przeprowadzane przez niego airdropy. Te zaś stały się dość popularne wśród społeczności kryptowalut w ostatnim czasie.

Znaczną uwagę przykuł zrzut tokenów DYM. Mogli ubiegać się o niego stakerzy TIA. Obok dość popularny był airdrop SAGA przeznaczony dla tej samej grupy odbiorców. Co więcej, mogli oni także składać roszczenia o odbiór tokena MILK z projektu Milky Way.

Chęć zdobycia lukratywnych nagród, których wartość mogłaby w przyszłości wzrosnąć, napędza popyt na stakowanie TIA. Jeżeli ta euforia wywołana airdropami się utrzyma, cena tego tokena może dalej rosnąć.

Znany członek społeczności wirtualnych walut, występujący pod nickiem @KingWabii opublikował na platformie X swoją strategię inwestycyjną związaną właśnie z tokenem TIA. Analityk ten spodziewa się znacznego wzrostu na tej wirtualnej walucie, dlatego też postanowił przeznaczyć na nią połowę swojego portfela. 

TIA pozycjonuje się, jako natywny token Celestii, która stanowi modułową sieć blockchain, zapewniającą skalowalną warstwę dostępności danych dla następnej generacji blockchainów.

Co więcej, projekt ten umożliwia programistom tworzenie zdecentralizowanych aplikacji, gier, platform społecznościowych, po zarządzanie tożsamością. Z tego też powodu cytowany ekspert spekuluje, iż Celestia przyciągnie jeszcze większą uwagę, a tym samym trafi do TOP 10 rankingu największych projektów kryptowalutowych pod względem kapitalizacji rynkowej.

Celestia (TIA)

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.