Vitalik Buterin pisze o tym, na co przeznacza swoje kryptowaluty | Wiadomości | CrypS.

Vitalik Buterin pisze o tym, na co przeznacza swoje kryptowaluty

Twórca Ethereum
W tym artykule:

Współtwórca Ethereum odniósł się do kwestii wykonywanych przez siebie przelewów na wysokie kwoty, o który w ostatnim czasie było dosyć głośno w branżowych mediach. Sporo osób ze społeczności kryptowalut zastanawiało się, jak interpretować ruchy ze strony słynnego programisty. 


Transparentność wpisana w charakter publicznych blockchainów sprawia, że możemy śledzić transfery wykonywane przez dane adresy kryptograficzne.

Między innymi dla niektórych obserwatorów tego, co się dzieje w branży kryptowalut, stwarza to perspektywę monitorowania wpływów i wypływów dot. portfeli popularnych osób. Często rodzi to spekulacje na temat tego, co planuje ktoś taki, jak Vitalik Buterin, gdy dokonuje milionowych transakcji na znane giełdy. Wygląda na to, że nie będziemy musieli dłużej się nad tym głowić, bowiem sam zainteresowany postanowił rzucić więcej światła na tę kwestię.

Tajemnicze transakcje Vitalika Buterina

Prywatne ruchy ze strony jednego z najbardziej zasłużonych programistów w społeczności kryptowalut zdecydowanie są obiektem zainteresowania wielu osób. Chociaż media nie piszą zbytnio o jego życiu prywatnym (bo jakie to ma znaczenie dla rynku?), to kwestie tego, jakie projekty popiera/wspiera, co sądzi na tematy pewnych zjawisk oraz (przede wszystkim) jak zarządza danymi cyfrowymi aktywami, mogą mieć już późniejsze odbicie na ich popyt wśród innych inwestorów (analogicznie, jak w przypadku wpływu Elona Muska na dogecoina).

W ostatnich tygodniach kilkukrotnie można było zaobserwować, że Vitalik Buterin wysyłał sporo środków na scentralizowane giełdy. Zaczęły się pojawiać od razu pytania, co to może oznaczać? Próba manipulacji ceną, a może programista potrzebuje pilnie gotówki? Nie ma tak naprawdę sensu dłużej tego roztrząsać, bowiem odpowiedź na tacy wyłożył nam sam Buterin.

Opublikował na zdecentralizowanej platformie społecznościowej – Warpcast – wpis, którym odniósł się do tego, czy zdarza mu się sprzedawać posiadane ethery w prywatnych celach zarobkowych. Jak napisał programista, nie zrobił tego od 2018 roku, jeśli chodzi o kwestie odniesienia osobistych korzyści majątkowych.

Jeśli zobaczysz artykuł mówiący: „Vitalik wysyła XXX ETH na [giełdę]”, to w rzeczywistości nie oznacza to, że sprzedaję. Prawie zawsze jest to przekazanie darowizny na rzecz jakiejś organizacji charytatywnej, organizacji non-profit lub innego projektu, a odbiorca sprzedaje, ponieważ, cóż, musi pokryć wydatki

– czytamy w opublikowanym wpisie.

Ile ETH posiada Vitalik Buterin?

Z tego, co udało się ustalić na podstawie danych on-chain z publicznie dostępnych adresów portfeli Buterina, jest on w posiadaniu na dany moment około 250 tys. eterów o wartości 390 milionów dolarów przy bieżącym kursie. Prawdopodobnie programista trzyma gdzieś jeszcze jakieś środki w miejscach, o których nie wiadomo, ale nie ma potrzeby zaglądać mu przecież do portfela.

Wróćmy pamięcią do 2018 roku, gdy Buterin pisał na Twitterze (obecnie X), że maksymalna ilość ETH, jaką posiadał wśród swoich zasobów, to 0,9% całkowitej podaży (wtedy to poziom ten wynosił 75 milionów tokenów, czyli 675 tys. etherów).

Jednakże z tego, co można wywnioskować z wszystkich powyższych informacji, wynika, że na przestrzeni lat programista przeznaczał aż 30% swoich funduszy na poczet różnych darowizn.

W czerwcu  tego roku Buterin powołał również do życia własną organizację charytatywną o nazwie Kanro, której celem jest walka z Covid-19 i innymi pandemiami. Z danych od platformy Arkham wynika, że na publicznym adresie portfela tego podmiotu znajduje się około 75 milionów dolarów w stablecoinie USDC.

Twórca Ethereum

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.