Nie inwestujcie w dogecoina (DOGE)! Ostrzega Elon Musk | Wiadomości | CrypS.

Nie inwestujcie w dogecoina (DOGE)! Ostrzega Elon Musk

Karolina Kropopek
dogecoin

Dyrektor generalny Tesli poinformował, że nie radzi nikomu, aby inwestować w kryptowaluty, bądź mocno wschodzić ze swoimi środkami w największego z meme coinów. Elon Musk wyjaśnił jednak, iż nie ukrywa swojej sympatii do dogecoina (DOGE). Zaznaczył, że jest to jego ulubiona wirtualna waluta z uwagi na humorystyczny charakter i wykorzystanie wizerunku psa.


Znany przedsiębiorca pochodzący z Republiki Południowej Afryki po raz kolejny zabrał głos w sprawie rynku kryptowalut. Tym razem ostrzegł on odbiorców swoich komunikatów przed inwestycjami w tę klasę aktywów. Podkreślił przy tym, iż sam nie poleca nikomu kupowania cyfrowych aktywów, choć ma wśród nich swojego ulubieńca. Elon Musk wyjaśnił jednak, za co lubi dogecoina będącego największym meme coinem oraz ósmym co do wielkości projektem kryptowalutowym. 

Elon Musk ostrzega przed inwestycjami w kryptowaluty

Założyciel bądź współzałożyciel szeregu przedsiębiorstw tj. SpaceX, PayPal, czy Tesla odniósł się do rynku kryptowalutowych aktywów, przemawiając online podczas wydarzenia zorganizowanego przez The Wall Street Journal w Londynie. Zaznaczył on wówczas wyraźnie, iż nie doradza nikomu zakupu kryptowalut, ani też stawiania wszystkiego na dogecoina, który znany jest, jako jego ”maskotka”. 

Elon Musk był często wiązany z dogecoinem. Dyrektor generalny Tesli wielokrotnie o nim wspominał, co zwykle przekładało się na zmienność cenową tego meme coina. 51-latek oferował nawet współpracę programistom dogecoina, aby uczynić go bardziej przystępnym do dalszej adopcji. 

Po przejęciu Twittera Elon Musk wywiązał się także ze swojego wcześniejszego zobowiązania związanego z tymczasowym przekształceniem logo tego serwisu służącego do mikroblogowania na wizerunek DOGE. 

Dogecoin wciąż ulubioną kryptowalutą CEO Tesli

Choć Elon Musk nie radzi nikomu inwestycji w wirtualne waluty, w tym w jego ulubieńca DOGE, wyjaśnił on odbiorcom swoich treści, dlaczego tak bardzo popiera właśnie tę kryptowalutę. Okazuje się, że ma to głównie związek z jej humorystycznym charakterem oraz wykorzystaniem wizerunku psa

Wielu obserwatorów dyrektora generalnego Tesli z pewnością liczyło nie na taką odpowiedź. Jego zachowanie jak zwykle pozostało jednak nieprzewidywalne. Zdaniem niektórych ekspertów z branży, w tym Changpenga Zhao stojącego za największą na świecie giełdą kryptowalut Binancejednym z powodów, dla których DOGE jeszcze nie zniknął z rynku, jest wsparcie, jakie daje mu Elon Musk. 

Musk rzeczywiście mógł odegrać dość istotną rolę w przedłużaniu żywotności największego z meme coinów. Obecnie zajmuje on 8 pozycję w rankingu projektów kryptowalutowych z kapitalizacją rynkową przekraczającą 9,9 mld dolarów

Wpływ komentarza CEO Tesli na DOGE

Najnowsze wyznanie Elona Muska nie wpłynęło zbytnio na zmianę wartości dogecoina, mimo iż wcześniej tym podobne wypowiedzi oddziaływały mocno na spekulantów. Tak, jak większość czołowych wirtualnych walut, DOGE doświadczył lekkiego spadku kursu w ciągu ostatnich 24 godzin. W chwili pisania tego tekstu kosztuje on około 0,07121 dolara. Od najwyższego szczytu cenowego odnotowanego w maju 2021 r. przy poziomie 0,7376 dolara, dzieli go ponad 90%. 

Zdaniem dyrektora generalnego Tesli, najbardziej ironicznym rezultatem dla globalnych aktywów byłoby to, aby meme coin stworzony dla żartu, stał się globalną walutą.

dogecoinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.