Vitalik Buterin sprzedał wszystkie tokeny MakerDAO. Odwet za ostatnie słowa twórcy projektu? | Wiadomości | CrypS.

Vitalik Buterin sprzedał wszystkie tokeny MakerDAO. Odwet za ostatnie słowa twórcy projektu?

buterin
W tym artykule:

Vitalik Buterin, współzałożyciel Ethereum, zdecydował się sprzedać wszystkie swoje udziały w tokenach MakerDAO. 


Powyższa decyzja wydaje się być skutkiem wpisu na blogu Rune’a Christensena, czyli współzałożyciela i CEO MakerDAO. To w tym miejscu przedstawił on długoterminowe plany przeniesienia projektu na nową platformę blockchain zwaną NewChain. Jaki ma to wpływ na rynek kryptowalut?

Dlaczego Solana?

Christensen podał trzy główne powody, dla których zdecydował się na korzystanie z kodu źródłowego Solana dla NewChain. W pierwszej kolejności podkreślił jakość techniczną samego kodu wskazując na wydajność i optymalizację. Według niego dobrze to koreluje z celem NewChain, którym jest rozwiązanie problemów technicznych MakerDAO. Następnie zaznaczył, że odporność Solana i jej zdolność do pokonywania wyzwań budzą w nim zaufanie. Na końcu poinformował, że kod Solana został już pomyślnie sforkowany i dostosowany jako appchains. To znowu sugeruje, że MakerDAO mógłby podążać podobną ścieżką w rozwijaniu NewChain.

Co będzie Ethereum?

W odpowiedzi na pytania o swoje preferencje dotyczące Solana nad Ethereum Virtual Machine (EVM), Christensen przyznał, że: 

Choć EVM jest kluczowa dla tworzenia aplikacji zorientowanych na użytkownika, nie spełnia ona konkretnych wymagań zaplecza MakerDAO. 

NewChain będzie służyć jako zaplecze dla tokenomiki i zabezpieczeń zarządzania SubDAO projektu, podczas gdy tokeny MKR i stablecoin DAI będą nadal funkcjonować w sieci Ethereum.

Finansowe detale – Vitalik zyskuje

Na skutek tego Buterin sprzedał 500 tokenów MKR na protokole CoW. W ramach tej sprzedaży uzyskał 353 ETH (o wartości około 580 000 dolarów). Warto również zauważyć, że Buterin nabył początkowo 1071 tokenów MKR w kwietniu 2018 roku, kiedy ich wartość wynosiła 905 dolarów. Sprzedając tokeny po obecnej cenie 1 130 dolarów, zrealizował zyski rzędu około 27%. Czy to dużo? Lokata bankowa daje podobne stopy zwrotu, jednak nie zapominajmy, że Buterin traktuje udziały finansowe, jako osobiste zaangażowanie w projekt. 

Podsumowanie

Decyzja Buterina o sprzedaży jego udziałów w MakerDAO wydaje się być reakcją na zmiany strategiczne w projekcie, które mogą mieć długoterminowe konsekwencje dla ekosystemu blockchain. W tym roku nie jest to pierwsza niestandardowa czynność, którą on podejmuje w sektorze krypto. Ostateczne konsekwencje tego ruchu pozostają jednak niejasne.

buterin

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.