Uwaga na fałszywe airdropy polskich projektów | Ostrzeżenie | CrypS.

Uwaga na fałszywe airdropy polskich projektów

Airdrop SCAM Bezpieczeństwo

Otrzymaliśmy kolejne zgłoszenie dotyczące tego, że ktoś podszywa się pod projekty z naszego polskiego kryptowalutowego podwórka i próbuje oszukać inwestorów. Jeden z użytkowników doniósł, że niestety dał się złapać na fałszywy airdrop tokenów od jednej firm.


Revenue Coin to polski projekt, który prężnie działa na rynku kryptowalut. Jego celem jest wspieranie młodych start-up’ów. Do realizacji tych celów wykorzystuje się ich specjalny token – RVC – który jest stosowany m.in. przy głosowaniach dotyczących finansowania kolejnych spółek.

Uwaga na fałszywe airdropy

Jednakże pod koniec lipca w sieci zaczęli działać oszuści, którzy podszywali się do Revenue na Twitterze oraz założyli stronę internetową, która namawia potencjalne ofiary do wzięcia udziału w specjalnym airdropie. Jeden z użytkowników zgłosił nam, że po podłączeniu swojego portfela w celu otrzymania tokenów RVC, został okradziony na część posiadanych w nim aktywów.

Co prawda, fałszywe konto na Twitterze zostało już skasowane, aczkolwiek fałszywa strona wciąż funkcjonuje i możliwe, że zostanie przebrendowana niebawem w celu podszywania się pod inny projekt, by dalej oszukiwać ludzi. Poniżej screen jak wygląda obecnie:

Revenue Coin fałszywa strona

Jak sprawdzić czy dany airdrop jest ”legit”?

Przeważnie przy każdej akcji związanej z przeprowadzanym airdropem jest opublikowany jej specjalny regulamin. W nim znajdziemy informacje o tym, kto stoi za danym zrzutem, gdzie jest zarejestrowany dany podmiot, gdzie można znaleźć więcej informacji o tokenach, jak i samym projekcie.

Typowy fałszywy airdrop charakteryzuje się tym, że w mediach społecznościowych pojawia się informacja aż bijąca w oczy o tym, że ktoś chce coś nam za darmo wysłać, a jedynie co musimy zrobić do podłączyć swój portfel i to tyle. Nie dajcie się złapać na wędkę oszustów. Jeśli już ktoś coś daje nam za darmo, to stoi za tym większy cel i musi być to dobrze zorganizowane oraz w pełni udokumentowane, by zachować zgodność z pewnymi zasadami.

Powyższa sytuacja daje obraz tego, jak łatwo można się podszyć pod polskie, i nie tylko, projekty i wykorzystując nieuwagę bądź niewiedzę ludzi szybko na tym się wzbogacić.

Airdrop SCAM

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.