IRS pozywa spółki FTX na kwotę 44 mld USD | Wiadomości | CrypS.

IRS pozywa spółki FTX na kwotę 44 mld USD

Redaktor: Michał Misiura
ftx

Amerykański urząd podatkowa Internal Revenue Service (IRS) złożył serię pozwów przeciwko upadłej giełdzie FTX i jej spółkom zależnym. Łącznie opiewają one na kwotę 44 mld USD.


Największe z roszczeń na 20,4 mld USD i 7,9 mld USD, skierowane są do Alameda Research LLC. IRS złożył również dwa pozwy na kwotę 9,5 mld USD przeciwko spółce Alameda Research Holdings Inc.

O co dokładnie chodzi? IRS chce odzyskać od spółek 20 mld USD w podatkach. Reszta to niezapłacone odliczenia od dochodu i podatki od wynagrodzeń.

Dokumenty sądowe są składane w ramach klasyfikacji “priorytetu administracyjnego”. Co to oznacza? Że roszczenia agencji są stawiane ponad innymi wierzycielami w sprawie upadłościowej.

Inne podmioty pozwane przez IRS obejmują West Realm Shires Group, Ledger Holdings, Blockfolio itp. Regulator złożył łącznie 45 pozwów.

Co nowego w sprawie FTX?

Niedawno prawnicy FTX zażądali zwrotu 4 miliardów dolarów od upadłej platformy pożyczkowej Genesis. W tym samym miesiącu sąd zatwierdził umowę między giełdą FTX a spółką zależną Miami International Holdings. Oznacza to, że dojdzie do sprzedaży platformy instrumentów pochodnych kryptowalut LedgerX za 50 milionów dolarów.

Prawnicy Sama Bankmana Frieda poprosili później o wycofanie większości zarzutów. SBF przyznał się jedynie do popełnienia oszustwa dot. papierów wartościowych, oszustwa w zakresie handlu towarami i prania brudnych pieniędzy.

ftx

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.