Czy Ethereum jest papierem wartościowym? Gensler znów nie odpowiada | Wiadomości | CrypS.

Czy Ethereum jest papierem wartościowym? Gensler znów nie odpowiada

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Szef SEC - Gary Gensler chce uregulować mocniej branże kryptowalut

Przewodniczący SECu – Gary Gensler, w wywiadzie dla CNBC odmówił komentarza na temat tego, czy Ethereum może być klasyfikowane jako papier wartościowy.

Gary Gensler ponownie pokazał swoją niechęć do wyjaśnienia statusu regulacyjnego Ethereum. W poniedziałkowym wywiadzie dla CNBC Squawk Box, przewodniczący SEC omówił prawa papierów wartościowych dotyczące kryptowalut z Andrewem Sorkinem.

Kiedy Sorkin zapytał go o to, czy jego zdaniem Ethereum może zostać sklasyfikowane jako papier wartościowy, odmówił odpowiedzi. Stwierdził, że nie będzie wypowiadał się na temat konkretnych kryptowalut. Sorkin zapytał

Czy może pan wyjaśnić swój pogląd na to, czy Ethereum jest papierem wartościowym, czy nie – myślę, że faktycznie zasugerował pan, że nie jest, ale następnie, podczas gdy uważa pan, że Ripple jest papierem wartościowym, a wiem, że trwa proces sądowy związany z Ripple, ale czy mógłby pan wypowiedzieć się na temat kwestii Ethereum?

Gary Gensler odpowiedział:

Nie zamierzam wypowiadać się w żadnej sprawie.

Dodał też, że SEC nie “angażuje się w publiczne dyskusje dot. jednego, konrektnego projektu.

Publiczne stanowisko Genslera w sprawie kryptowaluty numer dwa oznacza wyraźny kontrast z jego poprzednikiem Jayem Claytonem, który stwierdził, że Ethereum nie jest papierem wartościowym.

Szef SEC - Gary Gensler chce uregulować mocniej branże kryptowalut

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.