Więcej hodlerów na rynku bitcoina | Wiadomości | CrypS.

Więcej hodlerów na rynku bitcoina

Redaktor: Albert Czajkowski
bitcoin hodl
W tym artykule:

O zmniejszeniu liczby depozytów wpłacanych na giełdy kryptowalut poinformowała firma analityczna Glassnode. Wyniki badania wskazują na to, że albo na rynku zagościł silny trend optymistyczny, albo przybyło hodlerów. 

Liczba wpłat depozytów na adresy giełd kryptowalut spadła o 60% w drugiej połowie 2019 roku. Stało się to pomimo równoczesnego spadku ceny z 13 800 USD do grudniowego minimum, które wyniosło 6 450 USD. Zazwyczaj niższe ceny bitcoina przekładały się na wyższe przelewy trafiające do giełd. Dzieję się tak z uwagi na to, że przy gwałtownych spadkach, wielu inwestorów wyprzedaje swoje coiny w obawie przed dalszymi stratami.

Według raportu Glassnode średnia liczba tygodniowych wpłat na giełdy kryptowalut osiągnęła minimum 1 stycznia 2020 roku. Spadła wtedy do 23 986 stając się najniższym wynikiem od listopada 2016 roku. Co ciekawe, jeszcze w czerwcu 2019 roku średnia liczba przelewów wynosiła 58 925. Po nowym roku ich liczba zaczęła stopniowo wzrastać, aż do poziomu 27 289, osiągniętego w dniu 4 lutego 2020. Wciąż jednak utrzymuje się na historycznie niskim poziomie.

W swoich wnioskach badacze z Glassnode spekulują nad zmianą mentalności na rynku. Liczby przemawiają na korzyść tezy, że większa liczba posiadaczy kryptowalut wierzy w ich dalekosiężny sukces. Hodlerzy trzymają swoje bitcoiny nie zważając na korekty cen i rynkowe wahania oraz nie są nastawieni na szybki zysk. Liczą na to, że wartość ich kryptowalut wzrośnie w szerszej perspektywie.

wykres glassnode - zmiana liczby depozytów a ceny bitcoina
Zmiana liczby depozytów wpływających na giełdy kryptowalut a ceny bitcoina, źródło: Glassnode
bitcoin hodl

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.