Więcej hodlerów na rynku bitcoina | Wiadomości | CrypS.

Więcej hodlerów na rynku bitcoina

Michał Misiura
bitcoin hodl

O zmniejszeniu liczby depozytów wpłacanych na giełdy kryptowalut poinformowała firma analityczna Glassnode. Wyniki badania wskazują na to, że albo na rynku zagościł silny trend optymistyczny, albo przybyło hodlerów. 

Liczba wpłat depozytów na adresy giełd kryptowalut spadła o 60% w drugiej połowie 2019 roku. Stało się to pomimo równoczesnego spadku ceny z 13 800 USD do grudniowego minimum, które wyniosło 6 450 USD. Zazwyczaj niższe ceny bitcoina przekładały się na wyższe przelewy trafiające do giełd. Dzieję się tak z uwagi na to, że przy gwałtownych spadkach, wielu inwestorów wyprzedaje swoje coiny w obawie przed dalszymi stratami.

Według raportu Glassnode średnia liczba tygodniowych wpłat na giełdy kryptowalut osiągnęła minimum 1 stycznia 2020 roku. Spadła wtedy do 23 986 stając się najniższym wynikiem od listopada 2016 roku. Co ciekawe, jeszcze w czerwcu 2019 roku średnia liczba przelewów wynosiła 58 925. Po nowym roku ich liczba zaczęła stopniowo wzrastać, aż do poziomu 27 289, osiągniętego w dniu 4 lutego 2020. Wciąż jednak utrzymuje się na historycznie niskim poziomie.

W swoich wnioskach badacze z Glassnode spekulują nad zmianą mentalności na rynku. Liczby przemawiają na korzyść tezy, że większa liczba posiadaczy kryptowalut wierzy w ich dalekosiężny sukces. Hodlerzy trzymają swoje bitcoiny nie zważając na korekty cen i rynkowe wahania oraz nie są nastawieni na szybki zysk. Liczą na to, że wartość ich kryptowalut wzrośnie w szerszej perspektywie.

wykres glassnode - zmiana liczby depozytów a ceny bitcoina
Zmiana liczby depozytów wpływających na giełdy kryptowalut a ceny bitcoina, źródło: Glassnode
bitcoin hodl
reklama
reklama