Hakerzy atakują częściej, ale kradną mniej kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Hakerzy atakują częściej, ale kradną mniej kryptowalut

Redaktor: Michał Misiura
hakerskie ataki na giełdy kryptowalut

Chainalysis opublikowała raport ze swoich najnowszych badań. Wynika z nich, że w roku 2019 wzrosła liczba ataków hakerskich na giełdy kryptowalut. Dobrą wiadomością jest to, że łupem złodziei padło mniej aktywów niż w poprzednich latach. Analiza Chainalysis uwzględniła tylko ataki na giełdy kryptowalut (bez dostawców portfeli kryptowalutowych, usług płatniczych itp.).

W roku 2019 zanotowano 11 ataków, w których łupem hakerów padało średnio 26 mln USD. Największym z nich był atak na Coinbene (105 mln USD). Dla porównania, w roku 2018 średnia wartość ataku hakerskiego na giełdę wynosiła 146 mln USD. Wskazuje to na coraz wyższy poziom zabezpieczeń stosowanych przez giełdy.

Większość skradzionych kryptowalut trafia na inne giełdy krypto. Zdaniem Chainalysis, tam są one wymieniane na tradycyjne waluty. Raport wskazuje również, że duże kwoty znacznie trudniej upłynnić, dlatego śledczy mają większą szansę, by je wytropić. Ponadto coraz mniej środków przechowywanych jest w gorących portfelach, co także znacznie utrudnia skuteczne ataki.

hakerskie ataki na giełdy kryptowalut

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.