Hakerzy atakują częściej, ale kradną mniej kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Hakerzy atakują częściej, ale kradną mniej kryptowalut

Mariusz Przepiórka
hakerskie ataki na giełdy kryptowalut

Chainalysis opublikowała raport ze swoich najnowszych badań. Wynika z nich, że w roku 2019 wzrosła liczba ataków hakerskich na giełdy kryptowalut. Dobrą wiadomością jest to, że łupem złodziei padło mniej aktywów niż w poprzednich latach. Analiza Chainalysis uwzględniła tylko ataki na giełdy kryptowalut (bez dostawców portfeli kryptowalutowych, usług płatniczych itp.).

W roku 2019 zanotowano 11 ataków, w których łupem hakerów padało średnio 26 mln USD. Największym z nich był atak na Coinbene (105 mln USD). Dla porównania, w roku 2018 średnia wartość ataku hakerskiego na giełdę wynosiła 146 mln USD. Wskazuje to na coraz wyższy poziom zabezpieczeń stosowanych przez giełdy.

Większość skradzionych kryptowalut trafia na inne giełdy krypto. Zdaniem Chainalysis, tam są one wymieniane na tradycyjne waluty. Raport wskazuje również, że duże kwoty znacznie trudniej upłynnić, dlatego śledczy mają większą szansę, by je wytropić. Ponadto coraz mniej środków przechowywanych jest w gorących portfelach, co także znacznie utrudnia skuteczne ataki.

hakerskie ataki na giełdy kryptowalut
reklama
reklama