Craig Wright pozywa 16 deweloperów BTC | Wiadomości | CrypS.

Craig Wright pozywa 16 deweloperów BTC

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Craig Wright

Prawne starania Craiga Wrighta o pozwanie kilkunastu deweloperów pracujących nad sieciami Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Cash ABC oraz Bitcoin SV zostały zatwierdzone.

Craig Wright uzyskał zgodę na pozwanie deweloperów BTC

Korzystając z usług firmy prawniczej o nazwie ONTIER, samozwańczy Satoshi Nakamoto będzie ścigał deweloperów, aby zmusić ich do odzyskania ponad 4 miliardów dolarów BTC, które rzekomo zostały skradzione z jego komputera w zeszłym roku.

Jak informowaliśmy pod koniec lutego, Wright i ONTIER ogłosili plany podjęcia działań prawnych przeciwko deweloperom Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin SV (BSV) i Bitcoin Cash ABC (BCH ABC).

Firma działała w imieniu Tulip Trading Limited (TTL) – podmiotu z siedzibą na Seszelach, którego głównym właścicielem jest Wright. W oświadczeniu obie strony twierdziły, że komputer Wrighta został zhakowany w 2020 roku, a sprawcy w jakiś sposób wykradli jego klucze prywatne do dwóch adresów, które przechowywały ponad 4 miliardy dolarów w BTC.

W związku z tym prawnicy zażądali, aby deweloperzy “umożliwili TTL odzyskanie dostępu i kontroli nad jego bitcoinami”. Uzasadniali to tym, że “zgodnie z angielskim prawem są oni odpowiedzialni za ich powiernictwo”.

Chociaż ich roszczenia wydawały się nieco kontrowersyjne, Wright uzyskał zgodę na złożenie pozwu przeciwko deweloperom. W oświadczeniu ONTIER z 12 maja możemy przeczytać:

Firma rozpoczęła proces postępowania prawnego wobec 16 deweloperów Bitcoina. Firma otrzymała pozwolenie na sądzenie się poza jurysdykcją przez Sądy Biznesu i Nieruchomości Wysokiego Trybunału w Londynie po złożeniu 145-stronicowego wniosku.

W oświadczeniu podkreślono po raz kolejny, że “Dr. Wright jest wynalazcą Bitcoina” i opisano TTL jako ofiarę w tej sprawie:

Tulip Trading jest, czysto i po prostu, ofiarą kradzieży. Hack został po raz pierwszy zgłoszony na policję w lutym ubiegłego roku. TTL nie otrzymało zgody na ubieganie się o odzyskanie dostępu do swoich cyfrowych aktywów i kontroli nad nimi od osób, które są w stanie naprawić ich stratę. Fakt, że ktoś ukradł cyfrowo przechowywane przez TTL, zaszyfrowane prywatne klucze Bitcoin, nie powstrzymuje deweloperów przed wdrożeniem kodu, który umożliwi prawowitemu właścicielowi odzyskanie kontroli nad jego bitcoinami.

Pomoc innym ofiarom hacków

Podobnie jak w przypadku pierwszego oświadczenia w lutym, ONTIER i Wright zapewnili, że jeśli ta sprawa się powiedzie, może to pomóc innym ofiarom, które zostały zhakowane w przeszłości.

W tym, co może okazać się ogromną ulgą dla wielu, orzeczenie na korzyść Tulip Trading miałoby znaczące implikacje dla tych, którzy stracili dostęp do swoich Bitcoinów lub ich monety zostały skradzione.

Craig Wright

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.