3 kryptowaluty nawiązujące do bitcoina nagradzające za staking z potencjałem na wzrost
Rok 2023 jest wyjątkowo udany dla Bitcoina, którego cena wydaje się w końcu odbijać. Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy to pierwsza jaskółka zwiastująca koniec krypto zimy i oznaka wzrostu cen w nadchodzącym 2024 roku. Bez wątpienia w ostatnich tygodniach dynamika cen BTC gwałtownie się odwróciła, dając inwestorom okazję do ponownego przeanalizowania opłacalności trzymania bitcoinów.
Spis treści:
Mocny start nowych projektów kryptowalutowych
W tym samym czasie nie próżnują twórcy nowych projektów kryptowalutowych, którzy z jednej strony doceniają wkład Bitcoina w rozwój rynku kryptowalut, a z drugiej, chcą dołożyć własną cegiełkę i zachęcić inwestorów nowatorskim projektem ze sporym potencjałem wzrostu.
Oto trzy kryptowaluty, które miały swoją premierę w drugiej połowie 2023 roku. Chociaż nie są bezpośrednio powiązane z samym Bitcoinem, chcą zaoferować użytkownikom okazję do powrotu do czasów, w których za jednego tokena można było zapłacić nie więcej niż dolara. Innym nowatorskim rozwiązaniem jest możliwość wydobywania BTC w chmurze za pomocą tokenów Bitcoin Minetrix.
Łatwe wydobywanie bitcoinów w chmurze z pomocą Bitcoin Minetrix
Pierwsze bitcoiny były wydobywane przez entuzjastów, którzy jak mało kto wierzyli w powodzenie Bitcoina. Początkowo każdy użytkownik komputera, z odpowiednią wiedzą techniczną, mógł sobie pozwolić na samodzielne kopanie nowej kryptowaluty. W miarę upływu czasu wydobywanie stało się coraz trudniejsze, a zagadki algorytmiczne, które należało rozwiązać tak skomplikowane, że wymagały najnowocześniejszego sprzętu i ton energii. Obecnie wydobyciem BTC zajmują się ogromne przedsiębiorstwa – dla zwykłych pasjonatów cały proces stał się nieopłacalny.
Pod koniec września 2023 roku zadebiutował projekt Bitcoin Minetrix. Platforma, która daje posiadaczom natywnych tokenów BTCMTX możliwość bezwysiłkowego kopania bitcoinów i zarabiania na stakingu kryptowaluty.
Bitcoin Minetrix to tokenizowana platforma wydobywcza umieszczona w chmurze. Ten zabieg ułatwia przejrzyste i bezpieczne kopanie BTC każdemu, niezależnie od posiadanego sprzętu i wiedzy technicznej. Uczciwość procesu jest zabezpieczana inteligentnym kontraktem w sieci Ethereum.
Cały proces wydobywania bitcoinów od momentu zakupu tokenów Bitcoin Minetrix można opisać w trzech krokach:
- Zakup tokenów BTCMTX – obecnie trwa przedsprzedaż coinów, które można nabyć w najniższej cenie 0,011 w pierwszej fazie presale. Za tokeny można zapłacić kartą płatniczą lub kryptowalutą ETH, BNB, USDT.
- Stake-to-Mine – w projekcie wykorzystywany jest mechanizm stakingu, który można rozpocząć od razu po zakupie. Staking pozwala zarobić jeszcze więcej tokenów BTCMTX, a następnie wymienić je na kredyty wydobywcze (już po uruchomieniu aplikacji).
- Zarabianie bitcoinów – spalone kredyty wydobywcze powstałe w wyniku stakowania tokenów pozwolą na zakup mocy wydobywczej BTC w chmurze. Oznacza to, że im więcej kredytów ulegnie spaleniu, tym więcej bitcoinów zostanie przesłanych na konto użytkownika.
Przedsprzedaż tokenów BTCMTX zakończy się w momencie całkowitego wyprzedania 2,8 mld tokenów. Po zakończeniu przedsprzedaży inwestorzy będą mogli odebrać swoje tokeny i rozpocząć w pełni kontrolowane wydobycie.
Kupowanie, stakowanie, zarabianie dzięki Bitcoin BSC
Zakończyła się przedsprzedaż tokenów Bitcoin BSC, projektu, którego celem stało się umożliwienie użytkownikom zakupu kryptowaluty z potencjałem, inspirowanej Bitcoinem. Ideą projektu stało się powtórzenie sytuacji z 2011 roku, kiedy jednego Bitcoina można było kupić za 0,99 dolara. Dzisiaj za jednego BTC trzeba zapłacić ponad 27 227 dolarów (cena w dniu 29.09.2023).
Projekt Bitcoin BSC działa w BNB Smart Chain, ogromnej sieci wspieranej przez największą giełdę na świecie Binance, posiadającą ogromne wsparcie społeczności. W tym środowisku wdrażane są inteligentne kontrakty, które zabezpieczają regularne nagrody wszystkim stakującym inwestorom. Nagrody, których wysokość zależy od ilości tokenów BTCBSC w stakingu, są przyznawane zgodnie z harmonogramem, co 10 minut.
Podaż tokenów BTCBSC ustalono na 21 milionów sztuk. Ostatni coin zostanie wypuszczony za 120 lat. Mocną stroną projektu Bitcoin BSC są te elementy, które różnią go od oryginalnych założeń Bitcoina – niewielki ślad węglowy, szansa na uzyskanie pasywnego dochodu poprzez staking tokenów oraz niskie opłaty transakcyjne,
BTC20 projekt z modelem PoS oferujący codzienne nagrody
Kolejnym projektem inspirowanym Bitcoinem, którego przedsprzedaż zakończyła się we wrześniu jest BTC20. Token BTC20 ma z jednej strony przypominać o emocjach, które towarzyszyły premierze Bitcoina w 2011 roku, a z drugiej strony, wprowadzać konieczne zmiany w sposobie zarabiania na kryptowalutach, wdrażając najnowsze trendy blockchain.
Podczas przedsprzedaży za jeden token BTC20 trzeba było zapłacić 1 dolara. Całkowita podaż tokenów to 21 milionów coinów, która będzie dystrybuowana przez 120 lat. Inwestorzy mogą zarabiać na zakupionych tokenach wykorzystując funkcję stakingu. Pozwala to na zwiększenie pasywnych dochodów inwestorom i zapewnienie stabilności sieci.
Nagrody za staking tokenów BTC20 są przyznawane w ramach inteligentnej umowy, która dostosowuje procent przyznawanych nagród dla każdego portfela zgodnie z aktualnym procentem puli stakowania. Podobnie jak oryginalny protokół Bitcoina, token BTC20 został zaprogramowany w taki sposób, aby zmniejszać nagrody za bloki o 50% co cztery lata, zaczynając od 50 BTC20 przyznawanych co 10 minut.
Projekt BTC ma promować decentralizację, zaangażowanie społeczności, a także zawierać strategiczne partnerstwa, które mają pomóc w rozwoju zdecentralizowanych aplikacji (dApps).
Staking kryptowalut – nowy trend w zarabianiu na walutach cyfrowych?
Funkcja stakingu kryptowaluty jest jedną z najczęstszych, która pojawia się w nowych projektach debiutujących altcoinów. Staking daje możliwość wykorzystywania zakupionych zasobów cyfrowych i uzyskiwania pasywnego dochodu, bez konieczności handlu kryptowalutą.
Staking kryptowalut zamyka pewną pulę monet w portfelach inwestorów, co wspomaga blockchain, zapewnia mu bezpieczeństwo oraz powoduje poczucie niedoboru na rynku. To z kolei może zachęcać do inwestowania kolejnych użytkowników, a wzrost popytu wpłynie na podbicie ceny tokena. Nagrodą za staking są dodatkowe, darmowe tokeny przyznawane z puli przeznaczonej na ten cel.
Staking jest uważany za bardziej energooszczędny sposób prowadzenia sieci niż wydobycie. Nie potrzebuje do pracy tak dużej mocy obliczeniowej. Staking jest więc nie tylko bardziej ekologiczny, ale także bardziej opłacalny dla osób zabezpieczających blockchain w porównaniu z innymi metodami zabezpieczania sieci.
Czy kryptowaluty inspirowane bitcoinem mają szansę na sukces?
Nowe projekty kryptowalutowe, szczególnie te, które wyróżniają się użytecznością oraz dają potencjał zysku, są obecnie na celowniku inwestorów. Niska cena pojedynczych tokenów skłania do zakupu szczególnie tych użytkowników, którzy chcą zdywersyfikować swój portfel aktywów i wykorzystać możliwość pasywnego zarabiania na stakingu.
BTC20 i Bitcoin BSC to projekty kryptowalutowe, które skupiają się na chęci powtórzenia sukcesu BTC sprzed 12 lat. Bitcoin Minterix daje z kolei okazję na samodzielne wydobywanie bitcoinów oferując bardzo niski próg wejścia – bez kosztownego sprzętu i wiedzy technicznej, wyłącznie przy pomocy zakupionych tokenów.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
Aktualnie brak komentarzy.