Znana firma kreśli 3 scenariusze na 2025 r. Wiemy, co dalej z kursem BTC? | Wiadomości | CrypS.

Znana firma kreśli 3 scenariusze na 2025 r. Wiemy, co dalej z kursem BTC?

Bitcoin
W tym artykule:

Kurs BTC jest obecnie zależny od paru kluczowych czynników, twierdzi firma Blockware, zajmująca się miningiem największej z kryptowalut.


  • Blockware twierdzi, że przyszłoroczne ATH bitcoina jest zależne od paru czynników.
  • Kluczowa będzie polityka Donalda Trumpa oraz Fedu.

Kurs BTC wzrośnie, ale o ile?

Cena bitcoina w 2025 r. może wzrosnąć nawet parokrotnie lub, w najgorszym przypadku, o nieco ponad 50%.

Wszystko będzie zależało od tego, czy USA stworzą rezerwę BTC oraz polityki Rezerwy Federalnej – twierdzi firma wydobywająca kryptowaluty Blockware Solutions.

Najbardziej niedźwiedzi scenariusz to skok do 150 000 USD, twierdzi Blockware. I tyle kryptowaluta będzie kosztować nawet w sytuacji, gdy Trump nie stworzy Strategicznej Rezerwy Bitcoina.

Dodajmy, że w pierwszym roku prezydentury może się mu to nie udać.

Analitycy Blockware twierdzą też, że 150 000 USD za 1 BTC będzie możliwe też wtedy, jeśli Rezerwa Federalna „jeszcze bardziej zmieni kurs” w kwestii obniżek stóp procentowych.

Mało tego, skok o ponad 50% będzie możliwy nawet wtedy, gdy hodlerzy – tu definiowani jako ci inwestorzy, którzy trzymają swoje BTC dłużej niż 155 dni — “agresywnie” sprzedadzą swoje bitcoiny.

Scenariusz “bazowy” to jednak aż 225 000 USD za bitcoina. W nim założono, że rząd USA przekształci swoje zasoby bitcoinów w Strategiczną Rezerwę Bitcoina, a Fed obniży stopy procentowe zgodnie z oczekiwaniami o łącznie 50 pb.

Najbardziej byczy scenariusz zakłada kurs BTC na poziomie 400 000 USD. By się zrealizował muszą zostać spełnione pewne warunki.

Po pierwsze, Rezerwa Federalna musi przyjąć „bardziej gołębie stanowisko”. Po drugie, korporacyjna adopcja bitcoina musi przyspieszyć, a jedne z największych firm — Alphabet, Amazon, Apple, Meta Platforms, Microsoft lub Nvidia — dodać bitcoiny do swojego bilansu.

I wreszcie rząd USA musiałby nie tylko przekształcić swoje istniejące zasoby w Strategiczną Rezerwę Bitcoina, ale dodać do niej więcej coinów.

Który scenariusz jest najbardziej realny?

Fed obecnie chce obniżyć stopy proc. o 50 pb – to pomysł na rok 2025.

Inflacja znów powoli rośnie, a pomysł Trumpa na gospodarkę może sprawić, że jeszcze przyspieszy. Nie można wykluczyć, że bank centralny znacznie spowolni obniżki.

Wątpliwe, by w 2025 r. Trumpowi udało się stworzyć bitcoinową rezerwę. Pisaliśmy o tym w artykule “Czy Rezerwa Bitcoina w USA byłaby dla niego dobra? Analizujemy za i przeciw“.

Czy najwięksi gracze dodadzą BTC do bilansów? Microsoft pokazał ostatnio, że nie.

Wydaje się więc, że scenariusz niedźwiedzi jest najbardziej realny. Choć pamiętajmy, że sytuacja jest dynamiczna.

Bitcoin

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.