Zmiany w praktykach podmiotów w Japonii w związku z nowym prawem | Wiadomości | CrypS.

Zmiany w praktykach podmiotów w Japonii w związku z nowym prawem

Autor: Marek Lesiuk
Japan

Informacji w sprawie nowej praktyki funkcjonowania na rynku udzielił Atsushi Kuwabara, przedstawiciel giełdy Bitbank w wywiadzie dla portalu Cointelegraph.com.

Od początku maja w Japonii obowiązuje znowelizowana Ustawa o Usługach Płatniczych. Niektóre giełdy odmówiły podporządkowania się i wycofały się z Japonii (vide BitMEX), inne natomiast zmuszone są dostować się do nowych zasad.

Jedna z nich dotyczy generalnej korekty w zakresie nomenklatury – wszystkie waluty wirtualne oraz tokeny mają być odtąd znane jako kryptozasoby. Ich operatorzy będą poddani ściślejszemu nadzorowi ze strony japońskiego urzędu regulacyjnego, Agencji Usług Finansowych.

Japońskie giełdy kryptowalut muszą teraz przechowywać zasoby finansowe, które należą do klientów, oddzielnie od własnych, wykorzytując do tego podmiot trzeci bądź utrzymując niezależne od siebie konta.

Aktywa wirtualne muszą być składowane w sposób bezpieczny, czyli – domyślnie – w cold walletach. Alternatywnie, w przypadku chęci natychmiastowego dostępu do nich, podmiot operujący musi posiadać ekwiwalentny wolumen własnych kryptozasobów, aby w razie strat poniesionych przez klientów móc je zrekompensować.

Zgodnie z nowym prawem, interes klientów ma także mieć pierwszeńswo w przypadku bankructwa giełdy (dzierżąc w tej materii priorytet w stosunku do ewentualnych roszczeń kredytodawców czy innych instytucji).

Japan

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.