Współpraca Interpolu i Trend Micro w celu ograniczenia cryptojackingu | Wiadomości | CrypS.

Współpraca Interpolu i Trend Micro w celu ograniczenia cryptojackingu

haker i ataki na kryptowaluty

Terenem działania Interpolu i firmy z branży cyberebezpieczństwa była Azja. W ramach współpracy, badacze z Trend Micro, pomogli usunąć cryptojacking z 20 000 serwerów, ograniczając lokalne zjawisko o 78%. 

Cryptojacking czyli kopanie kryptowalut przy użyciu mocy obliczeniowej zainfekowanych urządzeń, może dotknąć nie tylko komputery. Na celowniku cyberprzestępców znajdują się także smartfony, sieci informatyczne oraz serwery. Ich użytkownicy zazwyczaj nie zdają sobie sprawy z tego, że ktoś wzbogaca się kosztem zużycia ich sprzętu i energii elektrycznej.

Współpraca pomiędzy należącą do Interpolu organizacją Global Complex for Innovation z siedzibą w Singapurze, a firmą Trend Micro, miała za zadanie uwolnić spod wpływu cryptojackingu serwery MikroTik. Akcja odbywała się w Azji Południowo-Wschodniej. Pomimo zredukowania problemu o blisko 78% badacze zwrócili uwagę na ograniczony zasięg ich działań. Operacja nazwana jako “Goldfish Alpha” zaowocowała jednak szczegółowym raportem wraz z wytycznymi dla organizacji. Pracownicy Trend Micro opisali w nim lukę, która doprowadziła do zainfekowania tysięcy urządzeń w regionie oraz dostarczyli wskazówki jak radzić sobie z tym problemem w przyszłości.

Zdaniem badaczy z Trend Micro, sieć 20 000 zainfekowanych serwerów MikroTik mogła przynosić dochód w wysokości 13 000 USD miesięcznie. Zgodnie z doniesieniami, cryptojackingiem może być jednak objęte kolejne 200 000 urządzeń tego typu na całym świecie.

haker i ataki na kryptowaluty

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.