Western Union wstrzymuje świadczenie usług w Rosji i na Białorusi | Wiadomości | CrypS.

Western Union wstrzymuje świadczenie usług w Rosji i na Białorusi

Redakcja
western union

Oprócz sankcji nałożonych na Rosję po inwazji na Ukrainę, swoje usługi w tym kraju zawiesił także gigant w dziedzinie transferów walutowych –  Western Union.

Konsekwencje wojny

Na konsekwencje tego, co prezydent Rosji nazywa “operacją specjalną”, a reszta świata wojną, nie trzeba było długo czekać. Społeczność międzynarodowa, instytucje i państwa na całym świecie jednogłośnie potępiły wojnę rozpoczętą przez Putina w dniu 24 lutego i podjęły działania w postaci niezwykle dotkliwych sankcji handlowych, finansowych i politycznych.

Najważniejsze z nich to blokada energetyczna przez większość Zachodu oraz wykluczenie z systemu SWIFT (najczęściej używanego systemu płatności międzynarodowych na świecie). Na domiar złego również Western Union postanowił wycofać się z tego kraju.

Stanowisko Western Union wobec Rosji i Białorusi

Gigant przekazów pieniężnych z Kolorado ogłosił, że zaprzestaje świadczenia usług zarówno w ruchu przychodzącym, jak i wychodzącym do Rosji i na Białorusi. Kijów, za pośrednictwem swojego prezydenta Zelenskiego, wezwał w ostatnich dniach do większej interwencji instytucji międzynarodowych i i utworzenia specjalnej strefy zakazu lotów.

Podczas gdy NATO tymczasowo odrzuciło propozycję wprowadzenia takiej strefy, wezwanie do nałożenia surowszych sankcji spotkało się z pozytywnym odzewem. Wester Union napisało w oficjalnym komunikacie:

Przyłączamy się do społeczności międzynarodowej, wyrażając szczerą nadzieję na dyplomatyczne i pokojowe rozwiązanie. Tymczasem naszymi priorytetami pozostają dobre samopoczucie i bezpieczeństwo naszych pracowników, a także dalsze wspieranie narodu ukraińskiego, w tym rosnącej liczby uchodźców szukających schronienia.

Gigant przekazów pieniężnych wniósł istotny wkład nie tylko na froncie wschodnim, ale także po stronie ukraińskiej. Firma zrezygnowała z prowizji, udostępniając swoje usługi obywatelom Ukrainy bezpłatnie, wysłała pomoc humanitarną i przekazała duże darowizny.

WUMN (Western Union Money Transfer) dołącza tym samym do innych globalnych firm finansowych, które odmówiły świadczenia swoich usług na rzecz Federacji Rosyjskiej. Wśród nich znajdują się m.in. PayPal, Wise, Remitly, Transfergo, Zepz i Revolut, a także Visa i Mastercard.

western unionreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.