Revolut zamierza wprowadzić własną kryptowalutę | Wiadomości | CrypS.

Revolut zamierza wprowadzić własną kryptowalutę

Mariusz Przepiórka
Czym jest Revolut i jaki ma związek z kryptowalutami

Revolut, popularna firma z branży fintech, może być kolejnym gigantem, który uruchomi własny token kryptowalutowy. Według doniesień medialnych, firma ubiega się o zgodę brytyjskiego regulatora, aby uruchomić token. Jeśli inicjatywa otrzyma zielone światło, w pierwszej kolejności trafi na rynek europejski i inne lokalizacje poza USA.

Powołując się na osoby znające szczegóły sprawy, portal CoinDesk już wcześniej informował o zamiarach Revoluta dotyczących uruchomienia własnego tokena kryptowalutowego. Jedno ze źródeł wskazywało, że użytkownicy będą mogli korzystać z tokena podobnie jak z tokenów Wirex i Nexo. Będzie to jednak możliwe tylko wtedy, gdy Revolut uzyska zgodę brytyjskiego Urzędu Nadzoru Finansowego (FCA).

Firma regularnie poszerza ofertę kryptowalutową

W przypadku pozytywnej decyzji regulatora Revolut skoncentruje się w pierwszej kolejności na rynku europejskim. Produkt trafi również na rynki na innych kontynentach, jednak obecnie nie jest przewidywane wprowadzenie tokena na rynku w Stanach Zjednoczonych.

Firma z siedzibą w Londynie rozpoczęła świadczenie usług kryptowalutowych kilka lat temu i regularnie poszerza swą ofertę. Ostatnio Revolut dodał 11 nowych kryptowalut do swojej platformy, w tym Cardano, Uniswap, Yearn Finance i Uma. Nie jest to jedyna firma fintech oferująca klientom produkty związane z aktywami cyfrowymi, ponieważ konkuruje z takimi firmami jak PayPal i Robinhood, ale wpływ jej kryptowaluty na rynek może być znaczący.

Czym jest Revolut i jaki ma związek z kryptowalutamireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.