Revolut zamierza wprowadzić własną kryptowalutę | Wiadomości | CrypS.

Revolut zamierza wprowadzić własną kryptowalutę

Mariusz Przepiórka
Czym jest Revolut i jaki ma związek z kryptowalutami

Revolut, popularna firma z branży fintech, może być kolejnym gigantem, który uruchomi własny token kryptowalutowy. Według doniesień medialnych, firma ubiega się o zgodę brytyjskiego regulatora, aby uruchomić token. Jeśli inicjatywa otrzyma zielone światło, w pierwszej kolejności trafi na rynek europejski i inne lokalizacje poza USA.

Powołując się na osoby znające szczegóły sprawy, portal CoinDesk już wcześniej informował o zamiarach Revoluta dotyczących uruchomienia własnego tokena kryptowalutowego. Jedno ze źródeł wskazywało, że użytkownicy będą mogli korzystać z tokena podobnie jak z tokenów Wirex i Nexo. Będzie to jednak możliwe tylko wtedy, gdy Revolut uzyska zgodę brytyjskiego Urzędu Nadzoru Finansowego (FCA).

Firma regularnie poszerza ofertę kryptowalutową

W przypadku pozytywnej decyzji regulatora Revolut skoncentruje się w pierwszej kolejności na rynku europejskim. Produkt trafi również na rynki na innych kontynentach, jednak obecnie nie jest przewidywane wprowadzenie tokena na rynku w Stanach Zjednoczonych.

Firma z siedzibą w Londynie rozpoczęła świadczenie usług kryptowalutowych kilka lat temu i regularnie poszerza swą ofertę. Ostatnio Revolut dodał 11 nowych kryptowalut do swojej platformy, w tym Cardano, Uniswap, Yearn Finance i Uma. Nie jest to jedyna firma fintech oferująca klientom produkty związane z aktywami cyfrowymi, ponieważ konkuruje z takimi firmami jak PayPal i Robinhood, ale wpływ jej kryptowaluty na rynek może być znaczący.

Czym jest Revolut i jaki ma związek z kryptowalutami
reklama
reklama