PayPal pracuje nad własnym stablecoinem | Wiadomości | CrypS.

PayPal pracuje nad własnym stablecoinem

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
PayPal uruchamia płatności kryptowalutowe u 29 milionów sprzedawców

Na przestrzeni lat, kryptowaluta została okrzyknięta technologią, która wyprze scentralizowane usługi płatnicze. Może bowiem sprawić, że transakcje będą tańsze i odbywać się będą bez pośrednika. Jednak coraz częściej to właśnie starsze usługi chcą włączyć kryptowaluty do swoich narzędzi.

Niedawno PayPal potwierdził, że pracuje nad własną kryptowalutą. Początkowo to jednak deweloper odkrył informacje dot. “PayPal Coina” w aplikacji na iPhone’a.

PayPal powiedział Bloombergowi, że kod był częścią hackathonu i nie musi być reprezentatywny w ostatecznej wersji. Firma planuje jednak działać zgodnie z regulacjami. Starszy wiceprezes Crypto i Digital Currencies Jose Fernandez da Ponte stwierdził:

Badamy stablecoin. Jeśli i kiedy będziemy starać się iść naprzód, będziemy oczywiście ściśle współpracować z odpowiednimi organami regulacyjnymi.

Stablecoiny to kryptowaluty, które utrzymują stałą wartość dzięki temu, że są wspierane przez inne aktywa. Tether (USDT) i USDC, dwa największe stablecoiny według kapitalizacji rynkowej, zostały zaprojektowane tak, aby zawsze były warte 1 USD. Są one przydatne do poruszania się po platformach, które unikają tradycyjnych walut np. z powodów regulacyjnych. Co więcej utrzymają swoją wartość, tak więc pozwalają inwestorom na chwilowe opuszczenie rynku bez płacenia podatku.

Jak na dużą firmę, PayPal już dość głęboko wszedł w świat kryptowalut. Pod koniec 2020 roku zaczął umożliwiać użytkownikom kupowanie, posiadanie i sprzedawanie cyfrowych aktywów, takich jak Bitcoin i Ethereum. Następnie rozszerzył to na swoją spółkę zależną, Venmo, i stworzył funkcję “Checkout with crypto”.

PayPal uruchamia płatności kryptowalutowe u 29 milionów sprzedawcówreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.