PayPal pracuje nad własnym stablecoinem | Wiadomości | CrypS.

PayPal pracuje nad własnym stablecoinem

Zerelik Maciej
PayPal uruchamia płatności kryptowalutowe u 29 milionów sprzedawców

Na przestrzeni lat, kryptowaluta została okrzyknięta technologią, która wyprze scentralizowane usługi płatnicze. Może bowiem sprawić, że transakcje będą tańsze i odbywać się będą bez pośrednika. Jednak coraz częściej to właśnie starsze usługi chcą włączyć kryptowaluty do swoich narzędzi.

Niedawno PayPal potwierdził, że pracuje nad własną kryptowalutą. Początkowo to jednak deweloper odkrył informacje dot. „PayPal Coina” w aplikacji na iPhone’a.

PayPal powiedział Bloombergowi, że kod był częścią hackathonu i nie musi być reprezentatywny w ostatecznej wersji. Firma planuje jednak działać zgodnie z regulacjami. Starszy wiceprezes Crypto i Digital Currencies Jose Fernandez da Ponte stwierdził:

Badamy stablecoin. Jeśli i kiedy będziemy starać się iść naprzód, będziemy oczywiście ściśle współpracować z odpowiednimi organami regulacyjnymi.

Stablecoiny to kryptowaluty, które utrzymują stałą wartość dzięki temu, że są wspierane przez inne aktywa. Tether (USDT) i USDC, dwa największe stablecoiny według kapitalizacji rynkowej, zostały zaprojektowane tak, aby zawsze były warte 1 USD. Są one przydatne do poruszania się po platformach, które unikają tradycyjnych walut np. z powodów regulacyjnych. Co więcej utrzymają swoją wartość, tak więc pozwalają inwestorom na chwilowe opuszczenie rynku bez płacenia podatku.

Jak na dużą firmę, PayPal już dość głęboko wszedł w świat kryptowalut. Pod koniec 2020 roku zaczął umożliwiać użytkownikom kupowanie, posiadanie i sprzedawanie cyfrowych aktywów, takich jak Bitcoin i Ethereum. Następnie rozszerzył to na swoją spółkę zależną, Venmo, i stworzył funkcję „Checkout with crypto”.

PayPal uruchamia płatności kryptowalutowe u 29 milionów sprzedawców
reklama
reklama