Ukraiński minister wzywa Tether i Bitfinex do zakazania rosyjskich transakcji | Wiadomości | CrypS.

Ukraiński minister wzywa Tether i Bitfinex do zakazania rosyjskich transakcji

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Bitcoin traci na wojnie z Ukrainą

Wicepremier Ukrainy i minister ds. transformacji cyfrowej Mychajło Fiedorow wezwał Tether i Bitfinex do wstrzymania transakcji do i z rosyjskich adresów.

Mykhailo Fedorov, wicepremier Ukrainy, po raz kolejny wezwał platformy kryptowalutowe do zablokowania transakcji do i od rosyjskich użytkowników. W swoim dzisiejszym tweecie Fedorov zwrócił się konkretnie do Tether Limited, firmy z siedzibą w Hong Kongu, która emituje stablecoina USDT, jak i Paolo Ardoino, który jest jej CTO. Ardoino jest także CTO giełdy kryptowalutowej Bitfinex. Fedorov napisał:

Dziś cały demokratyczny świat zjednoczył się przeciwko Rosji, by ukarać ekonomicznie krwawych najeźdźców.

Następnie wezwał obie firmy do “zaprzestania wszelkich transakcji z Rosjanami! Dla pokoju!”.

Fedorov wielokrotnie wzywał na Twitterze do podjęcia środków restrykcyjnych wobec wszystkich rosyjskich użytkowników kryptowalut – w tym zwykłych obywateli, a nie tylko osób objętych sankcjami. Pomimo międzynarodowego wsparcia dla Ukrainy, wezwania te spotkały się z negatywnymi reakcjami ze strony społeczności kryptowalut i zostały w większości przypadków odrzucone. Jeden z użytkowników napisał:

Jestem zdecydowanie z Ukrainą i za pokojem, ale nie robimy tego w #crypto.

Kraken i Binance, na przykład, odmówiły blokowania Rosjan. Póki co nie wiadomo jeszcze, jak zareagują Bitfinex i Tether.

Związek między tymi dwoma firmami nadal nie jest do końca jasny, choć w lutym ubiegłego roku w śledztwie prowadzonym przez prokuratora generalnego stanu Nowy Jork Letitię James stwierdzono, że znajdują się one pod kontrolą “tej samej małej grupy osób”.

Bitcoin traci na wojnie z Ukrainąreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.