Ukraiński minister wzywa Tether i Bitfinex do zakazania rosyjskich transakcji | Wiadomości | CrypS.

Ukraiński minister wzywa Tether i Bitfinex do zakazania rosyjskich transakcji

Zerelik Maciej
Bitcoin traci na wojnie z Ukrainą

Wicepremier Ukrainy i minister ds. transformacji cyfrowej Mychajło Fiedorow wezwał Tether i Bitfinex do wstrzymania transakcji do i z rosyjskich adresów.

Mykhailo Fedorov, wicepremier Ukrainy, po raz kolejny wezwał platformy kryptowalutowe do zablokowania transakcji do i od rosyjskich użytkowników. W swoim dzisiejszym tweecie Fedorov zwrócił się konkretnie do Tether Limited, firmy z siedzibą w Hong Kongu, która emituje stablecoina USDT, jak i Paolo Ardoino, który jest jej CTO. Ardoino jest także CTO giełdy kryptowalutowej Bitfinex. Fedorov napisał:

Dziś cały demokratyczny świat zjednoczył się przeciwko Rosji, by ukarać ekonomicznie krwawych najeźdźców.

Następnie wezwał obie firmy do „zaprzestania wszelkich transakcji z Rosjanami! Dla pokoju!”.

Fedorov wielokrotnie wzywał na Twitterze do podjęcia środków restrykcyjnych wobec wszystkich rosyjskich użytkowników kryptowalut – w tym zwykłych obywateli, a nie tylko osób objętych sankcjami. Pomimo międzynarodowego wsparcia dla Ukrainy, wezwania te spotkały się z negatywnymi reakcjami ze strony społeczności kryptowalut i zostały w większości przypadków odrzucone. Jeden z użytkowników napisał:

Jestem zdecydowanie z Ukrainą i za pokojem, ale nie robimy tego w #crypto.

Kraken i Binance, na przykład, odmówiły blokowania Rosjan. Póki co nie wiadomo jeszcze, jak zareagują Bitfinex i Tether.

Związek między tymi dwoma firmami nadal nie jest do końca jasny, choć w lutym ubiegłego roku w śledztwie prowadzonym przez prokuratora generalnego stanu Nowy Jork Letitię James stwierdzono, że znajdują się one pod kontrolą „tej samej małej grupy osób”.

Bitcoin traci na wojnie z Ukrainą
reklama
reklama