3. największy memecoin z nowym ATH. Czy trafi na topową giełdę? | Wiadomości | CrypS.

3. największy memecoin z nowym ATH. Czy trafi na topową giełdę?

Jacek Walewski
Meme coin

BONK urasta na inwestycyjny hit sezonu. Dziś jeden coin kosztuje 0,00001051 USD. Co stoi za tymi wzrostami?


BONK hitem sezonu zima 2023

Psie memecoiny nadal są w modzie. Fani kryptowalut ogólnie chyba lubią psiaki. I tak np. we wtorek BONK, memecoin oparty na Solanie, osiągnął kolejny ważny kamień milowy. Teraz znajduje się w pierwszej trójce memicznych kryptowalut z psim motywem. Pod względem kapitalizacji rynkowej zdetronizował już token FLOKI oparty na Ethereum, a pod kątem marketcapu przegonił nawet i PEPE.

Kurs tego memecoina jest droższy o ponad 500% niż miesiąc temu. W ciągu ostatnich 24h zdrożał o 40%, a w skali ostatnich 7 dni odbił od swojego dołka cenowego o ponad 100%. Dziś natomiast, tj. 14 grudnia, jest cena osiągnęła nowe ATH na poziomie 0.00001486 USD.

Do tego teraz fani BONK widzą kolejny promień światła, który może napędzić wzrosty. Wczoraj późnym wieczorem z portfela w sieci Solana oznaczonego jako „Coinbase 2” przesłano 500 000 BONK o wartości około 5 USD. To dowód na to, że giełda przeprowadza testy związane z tokenem i zapowiedź tego, że firma może wprowadzić ten token na swoją platformę.

Efekt Coinbase

Na rynku kryptowalut mówi się już od dawna o tzw. „efekcie Coinbase”. Chodzi o to, że token czy kryptowaluta, które
trafiają na tę giełdę, drożeją. Stało się to trochę samospełniającą się przepowiednią i polem do spekulacji.

Niestety na powyższym się nie skończyło. W maju były menedżer ds. produktów Coinbase, 32-letni Ishan Wahi, został skazany na dwa lata więzienia. Powód? Okazało się, że wykorzystywał swoją poufną wiedzę o tym, jaki walor będzie trafiał na Coinbase, to inwestowania w niego. Pomagał mu w tym jego brat. Obaj zarobili na tym niezłe kwoty.

Warto zauważyć, że zarząd firmy w odpowiedzi na powyższe zmienił swój sposób dodawania tokenów. Teraz dodaje je do swojego planu działania – wpisu na blogu zawierającego nazwy aktywów, które mogą trafić na platformę. To jednak nie to samo, co oficjalne ogłoszenie. Może to przyhamować spekulacje na danych rynkach.

Jeżeli jednak BONK trafi na Coinbase, możemy założyć, że będzie mocno drożał. I bez tego jednak może być przed nim świetlana przyszłość. Pamiętajmy jednak, że gdy hossa rozpędzi się na dobre w pierwszej kolejności zyskiwać będą bitcoin i ether. Dopiero potem altcoiny.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.