Vitalik Buterin jest zaskoczony wynikami nowego badania dot. Ethereum
Vitalik Buterin zainteresował się pracą doktoranta Buraka Öza. Chodzi o najnowszy artykuł o Ethereum. Autor przeanalizował czynniki, które przyczyniają się do większej rentowności i sukcesu niektórych walidatorów tej sieci.
- W artykule “Kto wygrywa aukcje budowania bloków w Ethereum i dlaczego?” wskazano na ciekawe zjawisko dot. emisji ETH.
- Zauważono też pewien paradoks, który może zaciekawić nowych na rynku walidatorów.
Kto tu rządzi?
Öza opublikował pracę pt. “Kto wygrywa aukcje budowania bloków w Ethereum i dlaczego?” W poście na X dodał, że “niniejsza praca powstała w ramach programu stypendiów naukowych finansowanych przez Uniswap Foundation”.
Celem artykułu jest zwrócenie uwagi na pewne ważne aspekty. Po pierwsze, analiza pokazuje pozytywną korelację między udziałem w rynku i rentownością walidatorów a różnorodnością przepływu zamówień.
Na rynku, na którym konkurencja jest zacięta, walidatorzy, którzy potrafią pozyskać różnorodne “zamówienia”, zazwyczaj osiągają lepsze wyniki niż inni.
Dalsze badania pokazują, że wśród 10 najlepszych podmiotów emitujących bloki w Ethereum istnieje dodatnia korelacja między marżą zysku a udziałem w rynku.
Udział w rynku i rentowność są ściśle powiązane z takimi czynnikami, jak arbitraże dotyczące wyłącznych sygnałów i przepływ botów Telegrama. Sugeruje to, że wyższe marże są zazwyczaj kojarzone z firmami-walidatorami, które mają większy udział w rynku.
Ciekawym odkryciem jest zagadka z… kurą i jajkiem (co było pierwsze?).
Aby zarabiać pieniądze, walidatorzy potrzebują odrębnego przepływu zamówień, który mogą uzyskać tylko wtedy, gdy posiadają już znaczną część rynku. Dla nowicjuszy przebicie się wyżej, do grupy elitarnych walidatorów jest trudnym zadaniem. Pokazuje to więc pewien paradoks i wyzwanie, jakie stoi przed nowymi na rynku emitentami etheru.
Here is our new paper with @sui414 and @soispoke : Who Wins Ethereum Block Building Auctions and Why?
This work was developed as part of @thelatestindefi research fellowship program funded by @UniswapFND . It will be featured in AFT '24 .
Link: https://t.co/Yb8i5C359X
Short🧵 pic.twitter.com/EPZcpLS9QV
— Burak Öz (@boez95) July 22, 2024
Vitalik Buterin jest pod wrażeniem
Odkrycia te mogą mieć poważne konsekwencje dla przyszłości Ethereum. Centralizacja rynku walidatorów może zagrozić zdolności Ethereum do przeciwstawienia się cenzurze. Stąd też temat zaciekawił Buterina, który w poście na X wskazał na to, że artykuł zrobił na nim wrażenie.
Po raz pierwszy w życiu widzę wykres, którego oś Y wykorzystuje odwrotną hiperboliczną skalę sinusoidalną
– napisał na X.
This is the first time I've ever seen a graph whose y axis uses an inverse hyperbolic sine scale.
— vitalik.eth (@VitalikButerin) July 23, 2024
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
Aktualnie brak komentarzy.