Vitalik Buterin jest zaskoczony wynikami nowego badania dot. Ethereum | Wiadomości | CrypS.

Vitalik Buterin jest zaskoczony wynikami nowego badania dot. Ethereum

Vitalik Buterin zainteresował się pracą doktoranta Buraka Öza. Chodzi o najnowszy artykuł o Ethereum. Autor przeanalizował czynniki, które przyczyniają się do większej rentowności i sukcesu niektórych walidatorów tej sieci.


  • W artykule “Kto wygrywa aukcje budowania bloków w Ethereum i dlaczego?” wskazano na ciekawe zjawisko dot. emisji ETH.
  • Zauważono też pewien paradoks, który może zaciekawić nowych na rynku walidatorów.

Kto tu rządzi?

Öza opublikował pracę pt. “Kto wygrywa aukcje budowania bloków w Ethereum i dlaczego?” W poście na X dodał, że “niniejsza praca powstała w ramach programu stypendiów naukowych finansowanych przez Uniswap Foundation”.

Celem artykułu jest zwrócenie uwagi na pewne ważne aspekty. Po pierwsze, analiza pokazuje pozytywną korelację między udziałem w rynku i rentownością walidatorów a różnorodnością przepływu zamówień.

Na rynku, na którym konkurencja jest zacięta, walidatorzy, którzy potrafią pozyskać różnorodne “zamówienia”, zazwyczaj osiągają lepsze wyniki niż inni.

Dalsze badania pokazują, że wśród 10 najlepszych podmiotów emitujących bloki w Ethereum istnieje dodatnia korelacja między marżą zysku a udziałem w rynku.

Udział w rynku i rentowność są ściśle powiązane z takimi czynnikami, jak arbitraże dotyczące wyłącznych sygnałów i przepływ botów Telegrama. Sugeruje to, że wyższe marże są zazwyczaj kojarzone z firmami-walidatorami, które mają większy udział w rynku.

Ciekawym odkryciem jest zagadka z… kurą i jajkiem (co było pierwsze?).

Aby zarabiać pieniądze, walidatorzy potrzebują odrębnego przepływu zamówień, który mogą uzyskać tylko wtedy, gdy posiadają już znaczną część rynku. Dla nowicjuszy przebicie się wyżej, do grupy elitarnych walidatorów jest trudnym zadaniem. Pokazuje to więc pewien paradoks i wyzwanie, jakie stoi przed nowymi na rynku emitentami etheru.

Vitalik Buterin jest pod wrażeniem

Odkrycia te mogą mieć poważne konsekwencje dla przyszłości Ethereum. Centralizacja rynku walidatorów może zagrozić zdolności Ethereum do przeciwstawienia się cenzurze. Stąd też temat zaciekawił Buterina, który w poście na X wskazał na to, że artykuł zrobił na nim wrażenie.

Po raz pierwszy w życiu widzę wykres, którego oś Y wykorzystuje odwrotną hiperboliczną skalę sinusoidalną

– napisał na X.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.