Uniswap uruchamia ramię Venture, aby przyspieszyć rozwój Web3
Uniswap Labs – organizacja stojąca za popularną giełdą DeFi – ogłosiła uruchomienie Uniswap Labs Ventures. W ten sposób zamierza ona “wprowadzić miliony ludzi do powstającej gospodarki Web3” i zainwestować w kolejne kryptowalutowe projekty.
W ostatnim wpisie na blogu firma stwierdziła, że jest “dumna z podstawowych produktów i infrastruktury”, które do tej pory zbudowała. Ma jednak ambicje, by dalej rozwijać powstający świat Web3, dlatego też utworzyła Uniswap Labs Ventures. Inicjatywa umożliwi inwestowanie w ten sektor, a także nawiąże kontakty z innymi projektami kryptowalutowymi:
Uniswap Labs Ventures będzie inwestować w zespoły znajdujące się na różnych etapach i poziomach Web3, od infrastruktury po narzędzia deweloperskie i aplikacje skierowane do konsumentów. Skupiamy się również na inwestowaniu w projekty, które są ściśle związane z naszymi wartościami: budowaniem na dłuższą metę, otwartą współpracą ze społecznościami i stawianiem użytkowników na pierwszym miejscu.
Organizacja twierdzi, że ma doświadczenie w tej dziedzinie, ponieważ do tej pory zainwestowała w 11 podmiotów i kilka natywnych protokołów w ekosystemie Web3. Niektóre przykłady to Tenderly, LayerZero i MakerDAO.
Uniswap Labs zaznaczył, że jego zespół zajmujący się rozwojem kryptowalut może wspierać użytkowników we wszystkich ich działaniach: od formułowania strategii po inżynierię i projektowanie.
Dodatkowo, firma stwierdziła, że jest świadoma wagi “odpowiedzialnego zarządzania protokołem”. W związku z tym zespół będzie uczestniczył w zarządzaniu on i off-chain, współpracując z innymi społecznościami:
Jak na razie planujemy uczestniczyć w systemach zarządzania protokołami MakeDAO, Aace, Compound i Ethereum Name Service.
Co jeszcze dzieje się w Uniswap?
Pod koniec 2021 roku Uniswap Labs udostępniło zaktualizowany Auto Router, który optymalizuje wymianę tokenów, oferując jednocześnie oszczędność gazu. Ta zaawansowana funkcja obniża ceny poprzez przekierowywanie transakcji przez protokoły Uniswap v2 i v3. Dzięki temu klienci mogą śledzić dokładny koszt wymiany w czasie rzeczywistym bezpośrednio z interfejsu aplikacji.
Celem aktualizacji było również zapewnienie efektywnego energetycznie handlu poprzez obniżenie kosztów gazu. W aplikacji Uniswap przed zgłoszeniem zamiany pojawiła się szacunkowa wartość opłaty za gaz w dolarach amerykańskich. Dzięki tej funkcji aplikacja automatycznie ustalała ceny na podstawie przewidywanego kosztu gazu i wielkości transakcji.
Wkrótce potem zdecentralizowana giełda ogłosiła, że będzie działać w oparciu o protokół Polygon. Posunięcie to było następstwem głosowania przeprowadzonego przez współzałożyciela projektu warstwy 2 – Mihailo Bjelica. Zdecydowana większość uczestników poparła wdrożenie Uniswap v3 w tej sieci.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
Aktualnie brak komentarzy.