Uniswap uruchamia ramię Venture, aby przyspieszyć rozwój Web3 | Wiadomości | CrypS.

Uniswap uruchamia ramię Venture, aby przyspieszyć rozwój Web3

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
uniswap

Uniswap Labs – organizacja stojąca za popularną giełdą DeFi – ogłosiła uruchomienie Uniswap Labs Ventures. W ten sposób zamierza ona “wprowadzić miliony ludzi do powstającej gospodarki Web3” i zainwestować w kolejne kryptowalutowe projekty.


W ostatnim wpisie na blogu firma stwierdziła, że jest “dumna z podstawowych produktów i infrastruktury”, które do tej pory zbudowała. Ma jednak ambicje, by dalej rozwijać powstający świat Web3, dlatego też utworzyła Uniswap Labs Ventures. Inicjatywa umożliwi inwestowanie w ten sektor, a także nawiąże kontakty z innymi projektami kryptowalutowymi:

Uniswap Labs Ventures będzie inwestować w zespoły znajdujące się na różnych etapach i poziomach Web3, od infrastruktury po narzędzia deweloperskie i aplikacje skierowane do konsumentów. Skupiamy się również na inwestowaniu w projekty, które są ściśle związane z naszymi wartościami: budowaniem na dłuższą metę, otwartą współpracą ze społecznościami i stawianiem użytkowników na pierwszym miejscu.

Organizacja twierdzi, że ma doświadczenie w tej dziedzinie, ponieważ do tej pory zainwestowała w 11 podmiotów i kilka natywnych protokołów w ekosystemie Web3. Niektóre przykłady to Tenderly, LayerZero i MakerDAO.

Uniswap Labs zaznaczył, że jego zespół zajmujący się rozwojem kryptowalut może wspierać użytkowników we wszystkich ich działaniach: od formułowania strategii po inżynierię i projektowanie.

Dodatkowo, firma stwierdziła, że jest świadoma wagi “odpowiedzialnego zarządzania protokołem”. W związku z tym zespół będzie uczestniczył w zarządzaniu on i off-chain, współpracując z innymi społecznościami:

Jak na razie planujemy uczestniczyć w systemach zarządzania protokołami MakeDAO, Aace, Compound i Ethereum Name Service.

Co jeszcze dzieje się w Uniswap?

Pod koniec 2021 roku Uniswap Labs udostępniło zaktualizowany Auto Router, który optymalizuje wymianę tokenów, oferując jednocześnie oszczędność gazu. Ta zaawansowana funkcja obniża ceny poprzez przekierowywanie transakcji przez protokoły Uniswap v2 i v3. Dzięki temu klienci mogą śledzić dokładny koszt wymiany w czasie rzeczywistym bezpośrednio z interfejsu aplikacji.

Celem aktualizacji było również zapewnienie efektywnego energetycznie handlu poprzez obniżenie kosztów gazu. W aplikacji Uniswap przed zgłoszeniem zamiany pojawiła się szacunkowa wartość opłaty za gaz w dolarach amerykańskich. Dzięki tej funkcji aplikacja automatycznie ustalała ceny na podstawie przewidywanego kosztu gazu i wielkości transakcji.

Wkrótce potem zdecentralizowana giełda ogłosiła, że będzie działać w oparciu o protokół Polygon. Posunięcie to było następstwem głosowania przeprowadzonego przez współzałożyciela projektu warstwy 2 – Mihailo Bjelica. Zdecydowana większość uczestników poparła wdrożenie Uniswap v3 w tej sieci.

uniswapreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.