Twórca Bitcoin Ordinals proponuje ważną zmianę | Wiadomości | CrypS.

Twórca Bitcoin Ordinals proponuje ważną zmianę

BTC

Casey Rodamor, czyli twórca protokołu Bitcoin Ordinals, zaproponował zmianę, która ma dotyczyć systemu numeracji bitcoinowych inskrypcji. 


Czego mają dotyczyć kolejne aktualizacje systemu? 

Krótko o Bitcoin Ordinals 

Bitcoin Ordinals zostało uruchomione w styczniu tego roku. W praktyce są to napisy (cyfrowe artekty lub niewymienne tokeny) przypisane do poszczególnych satoshi (czyli części podzielnych BTC). Jednocześnie jest to sposób na denominację niewielkich ilości bitcoinów. Od momentu uruchomienia do chwili obecnej projekt zyskał znaczną popularność w społeczności kryptowalut. 

Zmiany w systemie Bitcoin Ordinals 

Na dzień dzisiejszy każdy niewymienny token (NFT) utworzony za pośrednictwem protokołu Ordinals otrzymuje odrębną inskrypcję, coś na wzór unikalnego numeru seryjnego. Dzięki temu udało się zmienić podejście do sztuki cyfrowej, która jest wspierana za pomocą niniejszego protokołu. Niemniej jednak Casey Rodarmor twierdzi, że ten system numerów inskrypcji powinien zostać poddany reorganizacji. Główną jego motywacją jest usprawnienie bazy kodu projektu.

Przyczyna Problemów 

Chociaż powyższej wspomniane liczby napisów były fundamentalne od samego początku projektu, to z czasem Rodarmor zauważył, że utrzymanie ich stabilności nieumyślnie spowodowało pewne komplikacje w protokole. Doprowadziło to do trudności w kodowaniu i utrudniło potencjalny postęp w rozwoju projektu.

Wprowadzając pojęcie “trwale niestabilnych” numerów napisów, Rodarmor sugeruje odejście od dotychczasowej praktyki, która miała miejsce w Bitcoin Ordinals. Na skutek tej decyzji dojdzie do zmiany priorytetyzacji systemu przydzielania unikalnych numerów inskrypcji w sieci Bitcoin. Jednocześnie Rodarmor zapewnia, że numery te mają ulec modyfikacji, a nie całkowitej eliminacji – zatem będą bardzo zbliżone do siebie, a przewidywane różnice nie będą większe, niż 1%. 

Reakcje społeczności

Powyższa propozycja wywołała mieszane reakcje w społeczności Bitcoin Ordinals. Niektórzy członkowie popierają proponowaną zmianę, podkreślając, że numery inskrypcji osadzone w protokole są “niepotrzebne lub nie są korzystne”. Inni użytkownicy wskazują, że można wdrożyć odmienne rozwiązania dotychczasowych problemów np. wykorzystanie zewnętrznych narzędzi lub platform do indeksowania lub śledzenia tych numerów dla osób lub podmiotów, które nadal mogą znaleźć wartość w tych numerach napisów. Jeden z użytkowników wskazał na ciekawy kazus sugerują, że: 

Wyobraź sobie, że zapłaciłeś mnóstwo pieniędzy za napisy takie jak 100, 69, 420, 1000 itp. tylko po to, aby je zreorganizować.

Czy taka reorganizacja protokołu pomoże, czy zaszkodzi Bitcoin Ordinals? Miejmy nadzieje, że dotychczasowe działania zespołu, który za nim stoi nie zostaną przekreślone. 

BTC

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.