Tron już 8. miesiąc z rzędu notuje ogromne wolumeny. Warto obserwować ten blockchain | Wiadomości | CrypS.

Tron już 8. miesiąc z rzędu notuje ogromne wolumeny. Warto obserwować ten blockchain

Justin Sun Tron
W tym artykule:

Blockchain Tron bije rekordy, jeżeli chodzi o wolumeny transakcji – te rosną już ósmy miesiąc z rzędu. Co się dzieje?


  • W sieci Tron rejestrowane są rekordowe wolumeny.
  • W październiku nastąpił skok średniej liczby transakcji o 8,15%.

Tron z rekordami

W sieci Tron zarejestrowano duży wzrost aktywności. W październiku średnia liczba transakcji wyniosła 238,6 mln – to skok o 8,15% w porównaniu z wrześniem. Co to oznacza? To, że coraz więcej osób korzysta z tego blockchaina.

Spójrzmy na inne suche dane. 24 października sieć Tron odnotowała najwyższą dzienną liczbę transakcji – aż 10,46 mln. Był to rekordowy dzień w tym roku. Dlaczego jednak coś takiego dzieje się w tym właśnie łańcuchu?

Możliwe, że to efekt niskich opłat transakcyjnych, wysokiej prędkości przetwarzania danych i rozwoju projektów dApps i DeFi, które są oparte na Tronie. Do tego sieć działa stabilnie – w odróżnieniu np. do Solany, której zdarzały się awarie i przestoje.

Nie chodzi jednak tylko o sieć jako taką. TRX, natywna kryptowaluta Tron, służy też do stakingu i płatności transgranicznych, co też zwiększa aktywność w blockchainie. Jakby tego było mało, w sieci widać coraz większe wykorzystanie stablecoinów takich jak tether. Po prostu taniej przesłać USDT po tej sieci niż np. za pomocą Ethereum.

Plan rozwoju sieci

Na tym sukcesy Tron się nie kończą. Społeczność, która stoi za projektem, będzie wręcz musiała go rozwijać. W miarę dalszego rozwoju branży blockchaina nacisk na szybkość realizacji transakcji i niskie opłaty będą większe. Jeśli uda się w Tron utrzymać skalowalność i wydajność, sieć ta może być najlepszym rozwiązaniem dla wielu firm i projektów opartych na blockchainie.

Wszystko dzieje się w czasie, gdy konkurencja na rynku rośnie. Ethereum pozostaje liderem i – mimo pewnych niezaprzeczalnych wad – nadal to właśnie projekt Vitalika Buterina przyciąga kapitał z mainstreamu i to na tę sieć decydują się najwięksi gracze rynkowi (choćby szwajcarski bank UBS).

W tle mamy Solanę, która stała się domem dla wielu memecoinów i na tym buduje swoją popularność. Tu fundamenty są jednak słabsze i możemy oczekiwać, że wraz z końcem mody na “memy” sieć ta podzieli los np. Polygon czy innych “Ethereum killerów”.

Justin Sun Tron

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.