To najdłuższa bessa w historii kryptowalut. Sprawdź dlaczego | Wiadomości | CrypS.

To najdłuższa bessa w historii kryptowalut. Sprawdź dlaczego

bessa-kryptowaluty

Kryptowalutowa zima znacznie się wydłużyła, przy czym inwestorzy altcoinów powoli tracą już nadzieję na silne odbicie tego rynku. Co najbardziej wpłynęło na przedłużenie niedźwiedziego trendu?


Okazuje się, że altcoiny wykazują tendencję spadkową od maja 2021 r. To oznacza, iż bessa w ich przypadku trwa już ponad 2 lata. 

Co uderzyło najmocniej w kryptowaluty?

Aktualna sytuacja na rynku nie powinna być dla większości jego obserwatorów zaskakująca po wydarzeniach, jakie rozegrały się w 2022 r. Negatywny sentyment został wytworzony po upadku kryptowalutowego projektu Terra oraz przynależnego do niego stablecoina terraUSD (UST) oraz kryptowaluty terra (LUNA). Wielu inwestorów detalicznych straciło na nim środki, przy czym ucierpiały także firmy i instytucje zaangażowane w ów ekosystem. 

Upadek Terry zapoczątkował serię bankructw i obnażył niedoskonałości innych projektów. W listopadzie ubiegłego r. doszło bowiem do wykolejenia się popularnej giełdy kryptowalutowych instrumentów pochodnych FTX

Na domiar złego branżę tę zaczęły jeszcze bardziej atakować amerykańskie organy regulacyjne. Szczególnie wrogie nastawienie wykazały Stany Zjednoczone. Tamtejsza Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) pozwała kilka giełd o sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych. Takie oskarżenia trafiły w tym roku  m.in. w stronę platform tj. Binance i Coinbase

Kolejne doniesienia o atakach na największe platformy wirtualnych walut tylko dolewają oliwy do ognia. Inwestorzy wydają się wykazywać ostrożność, oczekując na dalszy rozwój zdarzeń. 

Aktualna sytuacja na rynku

Popularny analityk oraz dyrektor generalny i założyciel MN Trading Michael van de Poppe poruszył temat przedłużającej się bessy, zauważając, iż większość altcoinów wykazuje tendencję spadkową już od 18, a nawet 24 miesięcy z rzędu. Obok dodał jednak, że nie oznacza to kontynuacji ruchu w dół. 

Według wspomnianego eksperta rynek może znajdować się w drugim etapie kapitulacji. Zwykle jest to nudny okres, w którym ceny wirtualnych walut handlują bokiem. Przejawia się to w mniejszej aktywności wśród inwestorów oraz spadku wolumenów obrotu. 

Aktualna sytuacja nie oznacza jednak, że kryptowaluty będą dalej krwawić. Przy wejściu na rynek inwestorów instytucjonalnych zmiana trendu może czyhać tuż za rogiem. 

Miniona hossa wzniosła bitcoina (BTC) i wiele altcoinów na nowe szczyty cenowe. Największa z kryptowalut przekroczyła poziom 68,7 tys. dol. Obecnie jednak znajduje się ona na blisko 60% minusie od tego rekordu. W przypadku wielu altcoinów spadek od ATH przekracza 70-90%

Inny znany członek społeczności wirtualnych walut stwierdził, że ta bessa była gorsza niż dwie poprzednie z 2015 i 2018 r. Ci, którzy nabyli kryptowaluty na szczycie poprzedniego cyklu, ponieśli ogromne straty. 

Zgodnie z danymi pochodzącymi od platformy alternative.me mierzącej sentyment na rynku kryptowalut, obecnie wśród inwestorów panują neutralne emocje. Przejawia się to w niskiej zmienności cenowej. 

bessa-kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.