Tether z rekordowym zyskiem za I połowę 2024 roku! Circle także ma czym się pochwalić | Wiadomości | CrypS.

Tether z rekordowym zyskiem za I połowę 2024 roku! Circle także ma czym się pochwalić

Tether
W tym artykule:

Tether może pochwalić się rekordowym zyskiem w wysokości 5,2 mld USD. I to tylko w pierwszej połowie 2024 roku!


  • Tether w pierwszej poł. tego roku zarobił ponad 5 mld USD.
  • Firma posiada więcej obligacji rządowych USA niż większość krajów.

Tether i rekordowe zyski

Według ogłoszenia z 31 lipca firma Tether, podmiot zarządzający stablecoinem USDT, odnotował w 1. poł. br. rekordowe zyski w wysokości 5,2 mld USD. Posiada też ogromne ilości obligacji rządowych Stanów Zjednoczonych. Portfel tych ostatnich jest obecnie warty około 97,6 mld USD.

Spójrzmy też na fundamenty stablecoina, a tym samym Tethera. Całkowita kapitalizacja rynkowa USDT wynosi obecnie około 114 miliardów USD, czyli nieco mniej niż całkowite rezerwy firmy, które wynoszą ok. 118 miliardów USD.

Te dane intrygują jeszcze mocniej, gdy spojrzymy na szerszy obraz. Tether posiada obligacje USA o większej wartości niż sporo państw. Więcej w swoim skarbcu ma tylko 17 krajów, w tym Niemcy, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Australia.

W raporcie opublikowano również dane dotyczące skonsolidowanego kapitału netto Tethera – sumy wszystkich aktywów firmy pomniejszonej o wszystkie zobowiązania – który wynosi aż 11,9 miliarda USD.

Bilans pozwala firmie „nadal przewodzić branży stablecoinów pod względem stabilności i płynności, a także wnosić swoją wiedzę specjalistyczną do różnych obszarów, takich jak sztuczna inteligencja, biotechnologia i telekomunikacja,  jak powiedział Paolo Ardoino, dyrektor generalny Tethera.

Wiadomo też, że firma reinwestuje część swoich zysków w nowe technologie: zrównoważoną energię, kopanie bitcoinów, infrastrukturę AI, technologię telekomunikacyjną peer-to-peer czy neurotechnologię.

Stablecoiny zyskują na znaczeniu

Kapitalizacja rynkowa stablecoinów wzrosła w lipcu o 2,1% do 164 miliardów USD. To najwięcej od kwietnia 2022 r. Wzrósł zwłaszcza obrót stablecoinem Circle, czyli USDC. To efekt wejścia w życie MiCA, czyli europejskich regulacji.
W samym lipcu wolumen obrotu USDC wzrósł o 48% w lipcu

Zgodnie z nowymi przepisami emitenci stablecoinów, by działać na terenie wspólnoty europejskiej, muszą mieć siedzibę na terytorium Unii Europejskiej. Do tego są zobowiązani powiadomić o swojej działalności odpowiednie organy i przedłożyć białą księgę swojego projektu.

Stablecoiny podlegają też kontroli. Chodzi o limit transakcji wykonanych w czasie doby. Do tego 60% ich rezerw ma znajdować się w kilku bankach.

Bardzo niewiele banków akceptuje tego typu działalność w Europie

mówił w czerwcu dyrektor generalny Tethera.

Może stąd stablecoin Circle zyskuje, zapewne kosztem tethera.

Tether

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.