Tether oszukał inwestorów? Zapadł werdykt sądu | Wiadomości | CrypS.

Tether oszukał inwestorów? Zapadł werdykt sądu

Tether [USDT]
W tym artykule:

Jak wynika z oświadczenia opublikowanego przez emitenta głównego stablecoina na rynku, pozew zbiorowy wniesiony przeciwko firmie Tether oraz giełdzie Bitfinex został odrzucony. Powód zdecydował się nie odwoływać od niedawnego orzeczenia sądu.


Koniec sprawy Tethera

W następstwie postanowienia Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych dla Południowego Okręgu Nowego Jorku oddalającego wniosek Shawna Dolifki o zezwolenie na zmianę jego bezzasadnej skargi zbiorowej złożonej przeciwko spółkom Tether i Bitfinex, Dolifka zdecydował się nie odwoływać od decyzji

– przekazał Tether w swoim oświadczeniu.

Oddalenie pozwu przez [sędziego] i orzeczenie na korzyść spółek Tether i Bitfinex jest teraz ostateczne pod każdym względem

– dodano.

O co jednak chodziło w sprawie? Dolifka i inny powód, Matthew Anderson, zarzucili osobom zarządzającym Tetherem, że kłamią w kwestii zabezpieczenia ich stablecoina. Chodziło o to, że Tether twierdził, że jego stablecoin jest w stosunku jeden do jednego zabezpieczony dolarem amerykańskim. Powodowie uważali, że to kłamstwo. W 2019 r. kupili USDT i twierdzili, że nie zrobiliby tego, gdyby wiedzieli, że tether nie jest w pełni zabezpieczony określonym poziomem rezerw.

W sierpniu sąd jednak umorzył sprawę. Teraz definitywnie dobiegła końca.

Sędzia Laura Taylor Swain stwierdziła, że powodowie nie przedstawili wystarczających dowodów na to, że faktycznie przy kupowaniu USDT polegali na rzekomych fałszywych oświadczeniach emitenta. Do tego w pozwie brakowało „wiarygodnych zarzutów wyrządzenia szkody”, ponieważ nie było dowodów wskazujących, że „rzeczywista wartość USDT w ogóle uległa zmniejszeniu”.

Czy tether jest zabezpieczony?

Andreson i Dolifka starali się wykorzystać teorię, która od dawna krąży w sieci, sugerującą, że Tether nie ma pełnych rezerw swojego stablecoina. Dotąd nikt nie udowodnił jednak, że tak jest.

W zeszłym miesiącu w raporcie za trzeci kwartał Tether przekazał, że jego środki pieniężne i ich ekwiwalenty stanowią 85,7% jego całkowitych rezerw, co jest równoznaczne z najwyższym odsetkiem w historii. Dodano wtedy, że „zdecydowana większość” tych rezerw to amerykańskie bony skarbowe, na które przypada 72,6 miliarda USD zarówno w formie bezpośredniej, jak i pośredniej ekspozycji.

Teraz obie firmy – Tether i Bitfinex, która też stoi za stablecoinem, przekazały, że „roszczenia [Dolifki] były całkowicie bezpodstawne i żadna ilość dalszych postępowań sądowych nie doprowadziłaby do tego, że Dolifka lub jego prawnicy osiągnęliby cokolwiek w formie pieniężnej lub innej”.

Firmy dodały, że będą nadal walczyć z „bezwstydnym wyłudzaniem pieniędzy w sporach sądowych”.

Innymi słowy, oba podmioty są zdania, że obaj mężczyźni chcieli wywalczyć dla siebie kwotę pieniędzy w zamian za ugodę.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.