Ten projekt wejdzie do TOP3 blockchainów - twierdzi CEO Zeta Markets | Wiadomości | CrypS.

Ten projekt wejdzie do TOP3 blockchainów – twierdzi CEO Zeta Markets

Karolina Zawodnik
Solana wejdzie do TOP3 kryptowalut

Piąty co do wielkości projekt kryptowalutowy może prześcignąć dwóch swoich bliskich konkurentów – binance coina (BNB) i tethera (USDT). Mowa tu o solanie (SOL). Dyrektor generalny Zeta Markets – Tristan Frizza – wyjaśnił, dlaczego wzrost wartości tej kryptowaluty w niedalekiej przyszłości jest nieunikniony.


  • Bliski rywal sieci Ethereum – Solana może zyskiwać na znaczeniu w sektorze kryptowalut,
  • W opinii CEO Zeta Markets nawet po przejściu aktualizacji Dencun przez Ethereum, sieci warstw drugich dla tego projektu nie będą w stanie zaoferować niższych opłat transakcyjnych, niż Solana.

Solana z potencjałem do wzrostu

Podczas gdy kurs kryptowaluty SOL wzrósł o około 13% w ciągu ostatnich 7 dni, Tristan Frizza prognozuje jej dalsze wzrosty cenowe. W jego opinii rajd ten dopiero się rozpoczął. Uznał on, iż silne ruchy na altcoinach zostaną napędzone m.in. rotacją kapitału na rynkach

Aktualnie handlująca w pobliżu 150 dol. solana wciąż pozostaje daleko od swojego ATH cenowego odnotowanego w listopadzie 2021 r. w okolicy 260 dol. Od tamtych poziomów do obecnej ceny brakuje jeszcze 42%. 

SOL/USDT
Kurs SOL/USDT. Zakres wieloletni. Źródło: tradingview.com

Tristan Frizza zwrócił uwagę na to, że w przypadku SOL istnieją wskaźniki pokazujące rzeczywistą aktywność użytkowników. Zaznaczył on obok, iż te pokazują, że jesteśmy nie tylko świadkami zainteresowania spekulacyjnego tą wirtualną walutą, ale również autentycznego zaangażowania uczestników sieci Solany. Wobec tego spodziewa się on ustanowienia nowego rekordu cenowego przez tę kryptowalutę. 

Założyciel Zeta Markets uważa, iż ​​wejście Solany do „trójki największych blockchainów pod względem kapitalizacji rynkowej wydaje się nieuniknione”. Wskazał on także na fakt, że Solana obsługuje więcej codziennych transakcji niż Ethereum, Arbitrum, Optimism, BNB Chain, Tron i Avalanche razem wzięte.


Gdzie najtaniej można handlować kryptowalutami? Sprawdź nasze porównanie ->


Główne zalety Solany

Ponadto Frizza zwrócił uwagę na to, iż niezrównana szybkość, prostota i bezpieczeństwo Solany sprawiają, że jest to idealna platforma do demokratyzacji dostępu DeFi dla wszystkich użytkowników.

Wskazał on także na fakt, iż zdecentralizowane giełdy oparte na wspomnianym blockchainie rosną pod względem tygodniowych i dziennych wolumenów obrotu

Jedną z głównych przyczyn gwałtownego wzrostu wykorzystania sieci do której przynależy kryptowaluta SOL, są niskie opłaty za gaz, co czyni jej blockchain idealnym miejscem na „szał na memecoiny”.

Solana wejdzie do TOP3 kryptowalutreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.