Ten altcoin bierze wszystko. W październiku był najpopularniejszym projektem na rynku kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Ten altcoin bierze wszystko. W październiku był najpopularniejszym projektem na rynku kryptowalut

Cardano [ADA]
W tym artykule:

ADA, natywny token Cardano, idzie jak burza i staje się jednym z najpopularniejszych walorów na rynku. Nie chodzi tylko o cenę, a o to, że stawiają na niego głównie najbogatsi inwestorzy.


Cardano (ADA) rośnie w siłę

Zacznijmy jednak od kursu. ADA zdrożała do 0,37 USD. Jest więc na najwyższym poziomie na wykresie cenowym od czerwca 2023 r. W swoim entuzjazmie analitycy wskazują, że jeżeli tylko hossa na kryptowalutach nabierze rumieńców, kurs doleci do 10, a nawet 30 dolarów.

Miałoby się to stać w 2024 r. Niektórzy warunkują to jednak poważnym kryzysem gospodarczym, który miałby napędzać wzrosty na rynku cyfrowych aktywów. Na razie jednak odłóżmy ten scenariusz na półkę i spójrzmy na inne dane.

Źródło: tradingview.com

Według danych StakingRewards.com ADA jest trzecią co do wielkości kryptowalutą według Staking Market Cap. W sieci ADA w dniu 7 listopada stake’owano 7,9 miliarda dolarów, czyli ok. 22,98 miliarda tokenów ADA. Pokazuje to skalę zaufania, jakim obdarzono sieć i wiarę w jej rozwój.

Jeszcze ciekawiej robi się, gdy spojrzymy na to, jaki procent tokenów ADA jest dziś stake’owanych. Przy kapitalizacji rynkowej wynoszącej 11,83 miliarda dolarów, 63% wszystkich istniejących ADA znajduje się dziś w protokołach Proof of Stake (PoS).

Walidatorzy mają być co roku nagradzani na poziomie 3% w stosunku do stake’owanej przez nich kwoty. To nie dużo (mniej niż inflacja), ale gdy doda się do tego wzrost ceny ADA, jest to bonusem takiej inwestycji.

Co więcej, token ten znalazł się na pierwszym miejscu na liście najpopularniejszych kryptowalut w ciągu ostatnich 30 dni.

Wieloryby

I na koniec: wieloryby. Według danych firmy analitycznej IntoTheBlock, w ADA inwestują duzi gracze. Jak pokazują dane, zakupów dokonywali głównie w przedziale cenowym od 0,249 do 0,271 dolarów. W tym czasie “wstrzyknęli” w sieć 600 milionów dolarów.

Adresy z saldem od 100 000 do 1 000 000 ADA odnotowały wzrost o 0,87%, a adresy z 10 000–100 000 ADA o 0,81%.

Z kolei liczba adresów posiadających zasoby o wartości ponad 10 milionów dolarów wzrosła o 138,89%. Jasno pokazuje nam to, że w ADA inwestują dziś głównie grube ryby, a nie płotki.

Dlaczego tak się dzieje? Czy wieloryby wiedzą coś, czego my nie wiemy? Inna sprawa, że dziś na rynek wracają tzw. smart money, ulica niezbyt rozsądnie czeka chyba na większe wzrosty, czyli na czas, gdy mądrzej jest się z rynku wycofywać.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.