Teksas zezwala bankom stanowym na przechowywanie bitcoinów
Departament Bankowości stanu Teksas wydał komunikat potwierdzający, że banki z siedzibą w tym stanie mogą przechowywać kryptowaluty w imieniu klientów, pod warunkiem, że posiadają „odpowiednie protokoły” pozwalające na zachowanie zgodności z prawem. Wydaje się to wielkim sukcesem dla teksańskich firm kryptowalutowych i użytkowników, jednak zdaniem departamentu tak naprawdę niewiele się zmieniło.
Teskas i bitcoiny
Według władz Teksasu, banki działające na podstawie prawa obowiązującego w tym stanie od dawna świadczą klientom usługi w zakresie przechowywania różnych aktywów. Przechowywanie i zabezpieczanie wirtualnych walut z konieczności będzie się różnić od tych związanych z bardziej tradycyjnymi aktywami, jednak Departament Bankowości Teksasu uważa, że uprawnienia do świadczenia tych usług w odniesieniu do wirtualnych walut już istnieją zgodnie z obowiązującym prawem Teksasu.
Komunikat daje zainteresowanym bankom możliwość przechowywania kopii kluczy prywatnych, a nawet akceptowania przelewów kryptowalut do portfeli kontrolowanych wyłącznie przez banki. Mogą one również współpracować z podmiotami zewnętrznymi w celu świadczenia takich usług. Ponadto banki z uprawnieniami powierniczymi mogą oferować usługi powiernicze, co oznacza, że mają zobowiązania prawne wobec klienta, w tym „bezpieczne przechowywanie aktywów i zwrócenie ich w stanie nienaruszonym na żądanie”.
MFW dostrzega ryzyko w decyzji Salwadoru
Tymczasem MFW uznał, że decyzja Salwadoru o uznaniu bitcoina za oficjalny środek płatniczy może wiązać się z szeregiem ryzyk i wyzwań regulacyjnych. – Przyjęcie bitcoina jako prawnego środka płatniczego podnosi szereg kwestii makroekonomicznych, finansowych i prawnych, które wymagają dokładnej analizy, więc ściśle monitorujemy rozwój sytuacji i kontynuujemy nasze konsultacje z władzami Salwadoru – powiedział Jerry Rice z MFW.
Według niego, kryptowaluty mogą stwarzać znaczące ryzyko, dlatego też skuteczna polityka regulacyjna jest istotna. Urzędnik zauważył, że MFW ściśle współpracuje z innymi organizacjami zaangażowanymi w badania nad cyfrowymi walutami. Rice dodał, że eksperci MFW odbyli 10 czerwca wirtualne spotkanie z prezydentem Salwadoru Nayibem Buquelem.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
Aktualnie brak komentarzy.