Taryfy celne to zbawienie dla bitcoina! Arthur Hayes jest wielkim fanem tego, co się obecnie dzieje

bitcoin
W tym artykule:

Chociaż wiele rynków doświadcza obecnie nowych wstrząsów z powodu nowej polityki taryfowej USA, co odbija się również na sektorze kryptowalut, nie wszyscy dostrzegają w tym zagrożenie. Arthur Hayes jest wręcz przeszczęśliwy obserwując, co się dzieje dookoła.


  • Arthur Hayes jest wielkim fanem taryf celnych i uważa, że ich podwyższanie ostatecznie odbije się pozytywnie na cenie bitcoina.
  • Ma to wynikać z doprowadzenia do tego, aby Fed zaczął kolejny dodruk dolara, co tylko wzmocni rynek kryptowalut.

„Kocham cła” – pisze Arthur Hayes

Założyciel i były dyrektor generalny giełdy BitMEXArthur Hayes – nie raz już dał wszystkim do zrozumienia, że potrafi dostrzec metodę w szaleństwie.

Tak jest również i tym razem, jeżeli chodzi o politykę taryfową Donalda Trumpa. Przypomnijmy, że prezydent Stanów Zjednoczonych ogłosił w środę nowy pakiet ceł, na co rynki ponownie zalały się krwią.

Kilka godzin temu otrzymaliśmy również informacje, że Chiny w odpowiedzi na to także nałożyły na USA nowe taryfy, a dodatkowo ogłoszono kontrole eksportu towarów. Wojna handlowa trwa w najlepsze.

Rynki ponownie zareagowały negatywnie, co z jednej strony nie powinno nikogo w sumie dziwić. Jednak tam, gdzie wyraźnie widać sporo strachu i obaw wśród inwestorów, zawsze jest także przestrzeń na nowe możliwości i szanse.

Idąc tym tokiem myślenia, Hayes napisał, że amerykańskie cła w pewnym sensie mają ogromny potencjał, aby wstrząsnąć światową gospodarką do tego stopnia, że największym tego beneficjentem okaże się bitcoin.

Globalne nierównowagi zostaną skorygowane, a ból przykryty drukowanymi pieniędzmi, co jest dobre dla BTC. Niektórzy z was są przerażeni, ale JA KOCHAM CŁA

– napisał na X.

Ale jak wojna handlowa może się przełożyć na wzrosty bitcoina? Były CEO BitMEX wymienia tutaj kilka czynników. Jednym z nich jest osłabienie indeksu dolara amerykańskiego (DXY), co będzie następstwem tego, że zagraniczni inwestorzy w dalszym wyprzedają akcje amerykańskie, „przywożąc pieniądze do kraju”.

W tym miejscu warto zwrócić uwagę na fakt, że dzień po ogłoszeniu ceł przez Trumpa – 3 kwietnia – odnotowano „największą jednodniową stratę punktową indeksu Nasdaq 100 w historii”, o czym informuje The Kobeissi Letter.

Indeks stracił łącznie -1060 punktów i zabrakło mu zaledwie 1,5% do uruchomienia pierwszego wyłącznika od marca 2020 roku. To jest dobre dla BTC i złota w średnim terminie

– napisano.

Arthur Hayes jest także dobrej myśli ze względu na to, że taryfy od Waszyngtonu są w stanie zagrozić pozycji chińskiego juana (CNY).

Idąc analogicznym tropem, co powyżej, inwestorzy z Państwa Środka zaczną szukać alternatyw w postaci rynków ryzykownych.

Kolejnym z czynników będzie oczywiście luzowanie ilościowe wprowadzone przez amerykańską Rezerwę Federalną.

bitcoin

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama
Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.