USA
Trump grozi kolejną wojną. „Wydarzą się złe rzeczy!”
Prezydent USA Donald Trump grozi talibom rządzącym Afganistanem: jeżeli nie przekażą Stanom Zjednoczonym kontroli nad bazą lotniczą Bagram pod Kabulem, przydarzą się im „złe rzeczy”. Czy kolejna wojna wisi na włosku? Donald Trump naciska na talibów, by ci przekazali USA bazę pod Kabulem. Jeżeli
ETF-y na XRP i DOGE notują niesamowity debiut! Takich napływów się nie spodziewał nikt
Nowy fundusz ETF oparty na XRP od Rex-Osprey zadebiutował z rekordowym wolumenem, ustanawiając najwyższy wynik wśród wszystkich tegorocznych debiutów ETF w USA. To sygnał rosnącego zainteresowania inwestorów regulowanymi instrumentami finansowymi na rynku kryptowalut. XRPR osiągnął 37,7 mln USD obrotu w dniu debiutu – najwięcej
Gwiazdor NBA Kevin Durant kupił dawno temu bitcoina, lecz zapomniał hasła
Gwiazdor NBA Kevin Durant zainwestował w BTC, ale… nie miał do niego dostępu. Dlaczego? Powód, jaki podał, jest… bardzo dziwny. Gwiazdor NBA kupił lata temu taniego bitcoina. Nie udało mu się jednak zrealizować zysków. Twierdzi, że zapomniał hasło do logowania się na Coinbase. Te
Trump poleciał na grubo. Mówił o relacjach z Putinem i Polsce
Prezydent USA Donald Trump w czasie wizyty w Wielkiej Brytanii powiedział parę gorzkich słów o Władimirze Putinie. Problem w tym, że jako Polacy także usłyszeliśmy też dziwną deklarację. Donald Trump powiedział, że Władimir Putin go zawiódł. Zapowiedział też, że Polska może liczyć na jego
XRP zostanie dodane do rezerwy USA, a ETF wystartuje niebawem – twierdzi CEO Ripple
Brad Garlinghouse (dyrektor generalny Ripple) zapowiedział, że zatwierdzenie ETF-u typu spot opartego na XRP to tylko kwestia czasu. Dodatkowo, według jego słów, XRP może wkrótce stać się częścią oficjalnych cyfrowych rezerw rządu Stanów Zjednoczonych. Według CEO Ripple zatwierdzenie ETF-u spot na XRP jest nieuniknione
Kolejne regulacje kryptowalut w drodze. CEO Coinbase ma dobre wieści
Prezes Coinbase, Brian Armstrong, powiedział, że nigdy nie był bardziej optymistycznie nastawiony do kwestii regulacji w USA niż jest teraz. Chodzi o nową ustawę, nad którą pracują kongresmeni. Prezes Coinbase, Brian Armstrong, uważa, że w USA zostanie przegłosowane przełomowe ustawodawstwo dot. kryptowalut. Chodzi o
Ta obniżka przez Fed będzie jedyną w tym roku? Powell ujawnia niepokojące wieści
Jerome Powell powiedział, że amerykański Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC) jest podzielony w sprawie dalszych obniżek stóp procentowych w 2025 roku. Wynika to też z tzw. „fedkropek”. Kluczowe jest to, za którą „kropką” stoi Powell. Fed powrócił do cięć stóp proc. Pytanie, czy bank
Jest decyzja Fed ws. stóp procentowych. Jak zareagował bitcoin?
Amerykańska Rezerwa Federalna (Fed) zdecydowała się na oczekiwaną obniżkę stóp procentowych o 25 punktów bazowych, ustalając główną stopę funduszy federalnych w przedziale 4,00%–4,25%. Rynek kryptowalut doznał umiarkowanego wzrostu. FOMC przegłosował decyzję stosunkiem 11:1, a jedyny sprzeciw dotyczył żądania jeszcze głębszej obniżki, Nowa projekcja stóp
Ta zmiana może wywindować kurs BNB powyżej 1000 USD. Binance rozmawia z DoJ
Giełda Binance podobno prowadzi rozmowy z Departamentem Sprawiedliwości USA (DOJ) w sprawie usunięcia kluczowego środka nadzoru, który wprowadzono w ramach ugody z 2023 roku. Jeżeli zmiana ta zostanie zatwierdzona, może złagodzić presję regulacyjną na giełdę. Wszystko to wpisuje się w szerszy kontekst. Binance ma
AI przeanalizowała działania Rosji w Ukrainie. Wskazała na scenariusz dot. Polski
AI wzięła pod lupę sytuację geopolityczną. I teoretycznie ma dla nas dobre wieści, ale też pokazuje, że w ogóle nie rozumie tego, jak działa polityka. AI starała się wyliczyć, kiedy Rosja zajmie Ukrainę, a tym samym dotrze do granicy z Polską. Nowa technologia nie
