Giełda
Polska giełda krwawi przez Grenlandię. Które spółki oberwały najmocniej?
Eskalacja napięć związanych z Grenlandią pomiędzy USA a Europą doprowadziła do gwałtownego spadku warszawskiego indeksu WIG20. U podłoża wyprzedaży leży szantaż celny Donalda Trumpa, który popchnął rynki w stronę trybu risk-off. W weekend Donald Trump zagroził nałożeniem ceł na osiem europejskich państw w związku
40% bitcoinowych skarbców pod kreską. Mike Novogratz: „HODLowanie już nie tworzy wartości”
Model kryptowalutowych skarbców, które opierają się wyłącznie na HODLowaniu BTC i ETH, właśnie spotkał się ze ścianą. Zdaniem Mike’a Novogratza, jednego z najbardziej znanych inwestorów w branży cyfrowych aktywów, firmy stoją dziś przed brutalnym wyborem: transformacja w realny biznes albo powolne zniknięcie z rynku.
Banki sugerują kupowanie akcji giganta kryptowalut. Oto prognoza cenowa na ten rok
Bank of America zaleca obecnie inwestować w akcje giełdy kryptowalut Coinbase. Tym samym firma dołącza do Goldman Sachs, które też uważa, że to dobra inwestycja. Dlaczego jednak amerykańscy giganci są nagle tak optymistycznie nastawieni do topowej platformy z kryptobranży? Bank of America uważa, że
Efekt Mentzena na NewConnect: po zakupach prezesa spółka wystrzeliła o 33%
Końcówka 2025 roku na NewConnect przyniosła ożywienie na rynku spółki Mentzen SA. Impulsem do wzrostów okazały się transakcje Fundacji Rodzinnej Sławomira Mentzena, która postanowiła zwiększyć swoje udziały w firmie. Sławomir Mentzen skupił akcje Mentzen SA o wartości ok. 379 tys. zł, co wywołało błyskawiczny
Jak zarządzać ryzykiem w inwestycjach
Niespotykana dotąd ilość danych i łatwy dostęp do różnych instrumentów finansowych sprawia, że umiejętność skutecznego zarządzania ryzykiem stała się niezbędna dla każdego inwestora. Niezależnie od wielkości jego portfela, doświadczenia czy horyzontu inwestycyjnego, decyzje podejmowane bez analizy zagrożeń prowadzą do strat, z których większości można
Hossa na giełdach się nie kończy, ale w 2026 roku lepsze okazje znajdziemy poza USA
W opublikowanym pod koniec 2025 roku raporcie analitycy Goldman Sachs nie przewidują końca hossy. Spodziewają się jednak końca dominacji USA, zalecając szukanie okazji na rynkach globalnych. Rok 2025 zapisał się w historii jako okres rzadkiej słabości USA – po raz pierwszy od 15 lat
Złoto już nie wystarczy? Trafne prognozy Bloomberga i mroczna wizja dla giełd
Prognozy rynkowe na 2026 r. przedstawione przez analityka z Bloomberga rysują scenariusz wyraźnego pogorszenia koniunktury na rynkach. Według analizy Mike’a McGlone’a Stany Zjednoczone mogą zmierzyć się z ryzykiem głębokiego kryzysu gospodarczego. Złoto, po historycznej hossie, może ustąpić miejsca amerykańskim obligacjom skarbowym jako głównemu aktywu
Trump Media rozdaje tokeny akcjonariuszom. Nie do handlu, a do benefitów
Trump Media wchodzi jeszcze głębiej w świat kryptowalut i robi to w sposób, który może wyznaczyć nowy trend na styku giełdy, tokenizacji i programów lojalnościowych. Spółka zapowiedziała emisję własnego tokena, który trafi bezpośrednio do akcjonariuszy notowanych na giełdzie akcji DJT. Trump Media and Technology
Największe giełdowe hity 2025 roku. AI i złoto zdetronizowały “Wspaniałą Siódemkę”
2025 rok na Wall Street oznaczał wyraźną zmianę warty. Grupa siedmiu najważniejszych spółek AI – dotychczasowy motor napędowy hossy – złapała zadyszkę, osiągając umiarkowane wyniki. Pieniądze popłynęły z kolei szerokim strumieniem w stronę firm, które zyskały dzięki popytowi na pamięć, która jest niezbędna do
Kryptowaluty wchodzą na giełdy. Spółki z branży blockchain zebrały miliardy na IPO w 2026 r.
W 2025 r. firmy z sektora kryptowalut pozyskały około 3,4 mld USD w ramach pierwszych ofert publicznych, co może zapowiadać bardziej intensywny, choć selektywny kalendarz z IPO w 2026 r. Publiczni inwestorzy faworyzują dziś spółki skoncentrowane na zgodności regulacyjnej, przechowywaniu aktywów i infrastrukturze bazowej,
