Cyberprzestępczość
Pobrali aplikację z App Store i stracili wszystko. Scam na kryptowaluty pochłonął ponad 9,5 miliona USD
Fałszywa aplikacja podszywająca się pod portfel kryptowalutowy trafiła do oficjalnego sklepu Apple i w kilka dni wyczyściła konta dziesiątek użytkowników. Straty przekroczyły już 9,5 miliona dolarów. To kolejny dowód na to, że w świecie kryptowalut największe zagrożenia nie zawsze czają się w kodzie smart
Kraken jest szantażowany przez hackerów. Giełda zapewnia, że środki klientów nie są zagrożone
Kraken, jedna z największych i najstarszych giełd kryptowalut na świecie, poinformowała, że jest szantażowana przez grupę cyberprzestępczą, która twierdzi, że ma dostęp do niektórych informacji o kontach klientów. Kraken przyznaje, że jest szantażowany przez grupę przestępczą. Cyberprzestępcy mają rzekomo dane niektórych klientów giełdy. Kraken
Znany muzyk stracił oszczędności w bitcoinie przez fałszywą aplikację Ledgera
Znany muzyk stracił 420 000 USD w BTC. Wszystko przez fałszywą aplikację Ledgera. Blockchainowy detektyw ZachXBT poinformował, że Garrett Dutton stracił 5,9 BTC. Środki zostały wysłane na adresy depozytowe powiązane z giełdą KuCoin. Muzyk stracił majątek przez fałszywą aplikację Ledgera. Stracił emeryturę w bitcoinach
Największy operator bitomatów okradziony! Zniknęły miliony dolarów w BTC
Największy na świecie operator bitomatów właśnie potwierdził poważny cyberatak. Bitcoin Depot ujawnił, że z firmowych portfeli wyprowadzono niemal 51 BTC, wartych obecnie około 3,7 miliona dolarów. To kolejny cios dla spółki, która i tak zmaga się już z presją regulacyjną i słabnącym biznesem. Tym
Dyrektor giełdy krypto hackerem z Korei Płn. Wezwano użytkowników do ucieczki
Oparta na Solanie zdecentralizowana giełda Stabble zaapelowała do swoich użytkowników, by ci wycofali z niej swoje środki. Wszystko dzieje się po tym, jak jej były dyrektor techniczny został oskarżony o bycie… północnokoreańskim hakerem. Dyrektor techniczny Stabble został oskarżony o bycie północnokoreańskim hakerem. Wszystko wpisuje
Proboszcz stracił milion przez „kryptowaluty”. Prawda jest zupełnie inna niż myślisz
Skandal z udziałem byłego proboszcza z Żor-Baranowic ponownie trafiła na nagłówki mediów. Duchowny stracił około miliona złotych, jednak, wbrew narracji części mediów, nie chodziło o klasyczne inwestowanie w kryptowaluty, lecz o brutalne oszustwo finansowe. Proboszcz z Żor stracił ok. 1 miliona złotych, przelewając środki
280 mln dolarów zniknęło z DEX-a w sieci Solana. Kontrowersje wokół Circle tylko podkręcają sprawę
Jedna z największych zdecentralizowanych giełd na Solanie padła ofiarą spektakularnego ataku. Z platformy wyparowało około 280 milionów dolarów, a sposób przeprowadzenia exploitu zaskoczył nawet doświadczonych analityków. Jeszcze większe emocje budzi jednak to, co wydarzyło się później i rola emitenta USDC, który znalazł się pod
Nowy film Netflixa „Podlasie” uderza w kryptowaluty. Ten wątek może umknąć widzom
Nowy polski film „Podlasie”, który 1 kwietnia zadebiutował na Netflixie, przyciąga uwagę widzów swoją fabułą i obsadą. Jednak w tle pojawia się wątek, który może mieć znacznie większe znaczenie, niż się wydaje. Chodzi o sposób przedstawienia kryptowalut, który wzbudził w nas pewne wątpliwości. Film
Stracił dostęp do 500 BTC przez absurdalny błąd. Po latach nagle środki znów są aktywne
Analitycy on-chain zauważyli w sieci bitcoina transakcję o wartości 35 milionów USD powiązaną z irlandzkim handlarzem narkotyków Cliftonem Collinsem. Problem w tym, że ten ostatni przed laty rzekomo stracił dostęp do tych środków. W łańcuchu bitcoina „przesunięto” BTC warte 35 mln USD. To środki
Na tej platformie masowo przybywa scamów. Najwięcej oszustw zgarnia wciąż Meta
Revolut wskazuje w swoim najnowszym raporcie o bezpieczeństwie konsumentów na widoczną zmianę w strukturze oszustw dotyczących autoryzowanych przelewów. Najszybciej rosnącym źródłem przestępstw stał się Telegram, choć największy udział zgłoszeń nadal mają aplikacje należące do spółki Meta. Telegram odpowiada obecnie za 21% zgłoszonych oszustw APP
