Szwajcarski Sygnum Bank uruchamia handel tokenami DeFi | Wiadomości | CrypS.

Szwajcarski Sygnum Bank uruchamia handel tokenami DeFi

Michał Misiura
pierwszy etap nowego prawa związanego z blockchainem i rynkiem kryptowalut wychodzi w szwajcarii

Szwajcarski Sygnum Bank AG uruchomił usługi handlu i przechowywania szeregu tokenów DeFi, takich jak: Uniswap, Aave, Aragon, Curve, Maker, Synthetix i 1inch. Kolejnym krokiem instytucji będzie dodanie produktów zapewniających zysk, oparty na zdecentralizowanych finansach.

Regulowany przez szwajcarski nadzór finansowy (FINMA) cyfrowy bank Sygnum, wkracza w przestrzeń DeFi. Instytucja uruchomiła sprzedaż oraz usługi powiernicze dla tokenów 7 projektów, wśród których znalazły się:

  • Aave (AAVE),
  • Aragon (ANT),
  • Curve (CRV),
  • Maker (MKR),
  • Synthetix (SNX),
  • Uniswap (UNI),
  • 1inchNetwork (1INCH).

Oprócz tego w ofercie banku znajduje się także stablecoin USDC, emitowany przez spółkę Circle.

Kolejny krok: zarabianie na DeFi

W pierwszej fazie klienci Sygnum mogą inwestować bezpośrednio w te tokeny i uzyskiwać dostęp do pełnego pakietu usług bankowych, w tym usług powierniczych, transferowych i handlowych na poziomie instytucjonalnym. W późniejszych fazach Sygnum zaoferuje pakiet produktów i usług generujących zysk DeFi – podano w komunikacie banku.

Sygnum deklaruje bezpośrednią współpracę z projektami DeFi, która może zaowocować stworzeniem pomostu pomiędzy tradycyjną bankowością, a zdecentralizowanymi finansami. W ślad za szwajcarskim bankiem mogą pójść wkrótce inni instytucjonalni gracze.

Przestrzeń DeFi przeżyła w ostatnim roku dynamiczny wzrost, a wartość środków zablokowanych w różnych protokołach (Total Value Locked – TVL) zwiększyła się z 1 miliarda do obecnych 60 mld dolarów. Skalowalność projektów opartych na blockchainie Ethereum (i co za tym idzie ich popularność oraz wycena tokenów), powinna rosnąć wraz z przechodzeniem kryptowaluty do wersji 2:0 Serenity, która zmieni jej algorytm konsensusu na Proof-of-Stake (PoS).

pierwszy etap nowego prawa związanego z blockchainem i rynkiem kryptowalut wychodzi w szwajcarii
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.