Szef SEC, Jay Clayton, rezygnuje ze stanowiska | Wiadomości | CrypS.

Szef SEC, Jay Clayton, rezygnuje ze stanowiska

Michał Misiura
jay clayton odchodzi z sec

Przewodniczący SEC podał się do dymisji. Jay Clayton zrobił to dzień po złożeniu pozwu przeciwko Ripple, który doprowadził do ogromnej wyprzedaży na rynku kryptowalut.

Jay Clayton, przewodniczący amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), spędził na stanowisku 3 lata, przypadające na prezydenturę Donalda Trumpa. Jego ostatni dzień w pracy okazał się bardzo kosztowny, zarówno dla Ripple jak i całego rynku kryptowalut, który w przypadku tego rodzaju doniesień zachowuje się często jak system połączonych naczyń.

Według wyliczeń Finance Magnates, ostatni ruch prezesa SEC, doprowadził do 50 mld USD spadków na rynku cyfrowych aktywów. Dzień później Jay Clayton złożył rezygnację ze stanowiska. Pozew wytoczony przeciwko Ripple spadnie na barki jego następcy.

Jakim prezesem SEC był Clayton?

Odchodzący prezes SEC nakreślił twardy kurs Komisji w stosunku do projektów ICO. W swoim liście rezygnacyjnym zaznaczył, że jego priorytetem była ochrona inwestorów. Inną opinię na temat mogą mieć szefowie Telegrama i Block One, które mierzyły się z procesami ze strony urzędu, jednak Clayton nie był zadeklarowanym przeciwnikiem kryptowalut. Na temat bitcoina wypowiadał się w pozytywnym tonie. Podczas wywiadu dla CNBC, mówił:

Ustaliliśmy, że bitcoin nie był papierem wartościowym, był o wiele bardziej mechanizmem płatności i magazynem wartości. Nasze obecne mechanizmy płatności są nieefektywne, te nieefektywne czynniki napędzają wzrost bitcoina.

Jak widać po ostatnim działaniu na stanowisku, Jay Clayton nie uważa jednak, aby Ripple miało cokolwiek wspólnego z bitcoinem. Po ogłoszeniu pozwu przeciwko firmie, cena XRP spadła o 24% w 24 godziny, a niektóre giełdy, dostawcy płynności i fundusze zawieszają obsługę tokenów.

jay clayton odchodzi z sec
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.